Užitočný

4 tipy starej mamy na úspešné foie gras

4 tipy starej mamy na úspešné foie gras

Dnešným trendom sú domáce výrobky a malé jedlá, ktoré pripravujeme. Na rozdiel od veľkej invázie mrazených potravín, ku ktorej došlo v 80. a 90. rokoch, návrat do prírody na tanieroch je počas sviatočnej sezóny relevantnejší ako kedykoľvek predtým! Medzi mnohými kulinárskymi prípravkami oceňovanými v čase Vianoc je foie gras na vrchole gurmánskych a rafinovaných jedál. Nemusíte byť skvelým kuchárom, aby ste uspeli vo svojom domácom recepte, stačí sa riadiť niekoľkými doporučenými tipmi!

Vyberte si správny produkt

Predtým, ako začnete recept, je potrebné vedieť, že foie gras je pripravená najmenej 48 hodín vopred. Pred ochutnávaním zabudnite na všetku spontánnu dynamiku a venujte čas tomu, aby ste si nechali dobre sedieť. Po príprave si môžete nechať foie gras asi dva týždne. Pokiaľ ide o výber a značky, názory sa líšia ... Avšak všetci dobrí kuchári súhlasia s tým, že by ste nemali šetriť o kvalite produktu. Môžete si ju vybrať od výrobcu na juhozápade, na trhu vo vašom meste, alebo jednoducho na Picarde alebo Thirietu, ktorý je známy svojimi surovými kačicami foie gras: počítať medzi 450 a 600 g pre stredne veľké foie gras.

Jemne devein

Ak začínate prvýkrát vo výrobe foie gras, je lepšie zvoliť lalok čerstvej pečene, ktorá je už denervovaná a deveinovaná. Ak ste už na tento druh cvičenia zvyknutí, sami si odstráňte nervy a žily, ktoré sú v produkte. Pred začatím operácie nezabudnite hodinu pred spracovaním vybrať pečeň z chladničky a odložte ju do zmesi vody a mlieka pri izbovej teplote. Aby bol produkt ľahší, musí mať teplotu medzi 12 a 14 ° C (aby ste to zistili, stlačte ukazovateľ prstom na povrchu: musí byť pružný a prst musí na pečeni tvoriť jemnú dutinu). , Potom oddeľte dve laloky jemným roztiahnutím oboma rukami a varte ich prstami, nie nožom, aby ste nepoškodili produkt. Nervy a žily, ktoré spôsobujú horkosť foie gras, je tento krok nevyhnutný na dosiahnutie úspechu vo vašom recepte!

Korenie, nevyhnutný krok

Korenie samozrejme závisí od vkusu každého: inšpirujte sa svojimi obľúbenými kulinárskymi štýlmi a vyberte si korenie a alkohol, ktorý chcete začleniť do svojej marinády! Pre pečeň s hmotnosťou 600 gramov spočítajte 6 až 8 gramov soli, jednu až dve štipky korenia, štipku so 4 koreniami (odporúčané pre váš prípravok), lyžičku cukru alebo hnedého cukru a dve čajové lyžičky alkohol podľa vášho výberu. Výhodne si vyberte sladké víno, červený alebo biely port, Pineau des Charentes k silnému alkoholu, ako je koňak alebo Armagnac, ktoré môžu rýchlo pokaziť chuť vášho prípravku. Malý tip „poleva na torte“: neváhajte pridať do svojej marinády čajovú lyžičku sherry octu, ktorá jemne vylepší chuť vašich foie gras bez pridania akejkoľvek ďalšej chuti.

Presné varenie

Ako v každom recepte, varenie je posledným krokom, ktorý sa nesmie vynechať! Aj tu je možné niekoľko druhov varenia: rúra, soľ, baladina a dokonca aj mikrovlnné varenie ... vyberiete si ten, ktorý vám najviac vyhovuje. Ak sa rozhodnete pre tradičné pečenie, vyberte si nízku teplotu (85 ° C je ideálna) a prestaňte variť asi po dvadsiatich minútach, keď začnete vidieť prvé perly tuku nad terénom. , Majte dobrú ochutnávku!