Informácie

4 tipy od (americkej) babičky na úspešnú morku

4 tipy od (americkej) babičky na úspešnú morku


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Oslavy konca roka sa rýchlo blíži as nimi aj nadčasová vianočná morčačka! Okrem času na varenie a vybraného korenia je zloženie tohto tradičného jedla ťažšie, ako sa zdá. A ak mu bude chýbať, mohol by pokaziť celý večer! Tu sú naše tipy priamo z Ameriky, aby ste uspeli v plnenej morke ako nikto iný!

Tip 1: Turecko pripravte optimálne

Najskôr si napríklad vyberte kvalitnú morčacie farmy, ekologické alebo označené Label Rouge. Uistite sa, že je bacuľatá, s krátkym krkom, malými hladkými nohami a aby jej pokožka nebola poškodená. Morka vážiaca menej ako päť kilogramov je jemnejšia, takže ak na Vianoce dostanete veľký stôl, radšej uvaríme dve menšie morky. Po osolení a korení v predchádzajúcom dni vyberte surové zviera z chladničky najmenej 1 hodinu pred umiestnením do rúry, aby bolo v čase varenia pri izbovej teplote. Pred pečením odstráňte tzv. Furculu, kosť v tvare delta, ktorá sa nachádza na spodku krku. To vám umožní lepšie ju rezať.

Tip č. 2: Pripravte výplň deň predtým

Ak si chcete plniť morčacie mäso, nezabudnite si pripraviť plnku vopred (24 až 48 hodín vopred)! Ak chcete ochutiť svoje mäso, pripravte ho s párkom, drobkami alebo ryžou, pred pridaním cibule alebo šalotky, korenín alebo ovocia (hrozienka, slivky alebo jablká), ak chcem to. V luxusnejšej verzii ozdobte mäso foie gras alebo gaštanmi. Hlavným obmedzením morky je, že nohy musia variť dlhšie ako filé. Nezastaviteľnou špičkou je vložiť výplň medzi kožu a mäso z filé, aby sa predišlo nadmernému vareniu bielej alebo príliš ružovkastej stehienka. Nakoniec odčítajte 250 až 375 ml plnky na kilogram moriaka a pred použitím nechajte náplň vychladnúť.

Tip č. 3: Zabráňte vyschnutiu morky

Turecko je najmenej tučné mäso, a preto je pravdepodobnejšie, že pri varení vyschne. Pred pečením moriaka ho opláchnite maslom (nie olejom) a trite ho citrónovou šťavou, aby jeho pokožka bola zlatohnedá. Aby ste zabránili prilepeniu mäsa na spodok misky, môžete umiestniť záhon zeleniny, ktorý ochutná tuk z morky. Na dobu varenia odvážte plnené morčacie mäso a spočítajte 18 minút na pol kilogramu pri 180 ° C. Počas varenia ju pravidelne posypte šťavou (vyrobenou z organového mäsa, ale aj mrkvy, cibule alebo dokonca z paradajkového pretlaku) a na polceste počas varenia morku chráňte hliníkovou fóliou tak, aby dužina byť viac úprimný.

Tip č. 4: Mäso nakrájajte bez bolesti hlavy!

Akonáhle je vaša morčacie mäso uvarené, nechajte ho pred krájaním asi dvadsať minút. Uchovávajte ho pod hliníkovou fóliou, aby šťavy z mäsa zostali vo vnútri. Vaša morka bude mäkšia! Rady, nakrájajte morčacie mäso v kuchyni na dosku tak, aby nekĺzalo, skôr ako pri stole. Potom odrežte každú nohu, aby ste oddelili každú časť vtáka a sledujte bielu líniu tuku rovnobežne s kosťami.Komentáre:

  1. Jordon

    Autor, kde nájdeš takýto dizajn? Naozaj sa mi páčil ...

  2. Flannagain

    I recommend that you visit the website which has many articles on the subject of interest to you.

  3. Delrick

    Ospravedlňujem sa za moje vyrušenie... Rozumiem tejto otázke. budeme diskutovať.Napíšte správu