Informácie

Ekologická obnova: solárne panely a daňový úver

Ekologická obnova: solárne panely a daňový úver


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Solárne panely, ktoré umožňujú výrobu elektrickej energie pomocou slnečnej energie, sú v súčasnosti dobrým spôsobom pre francúzske domácnosti, ako ušetriť energiu vo svojich domácnostiach a zároveň pracovať na udržateľnom rozvoji. Chcete zvoliť energetický systém založený na solárnych kolektoroch? Zaujíma vás, aká pomoc sa vám môže poskytnúť? hodnotí oprávnené modely a pomoc poskytnutú do 31. decembra 2016 vďaka úveru na daň z prechodu na energiu (CITE). Ohnisko!

Znížte svoju výrobu energie vďaka CITE

V čase propagácie obnoviteľnej energie sa niektoré krajiny, ako napríklad Francúzsko, rozhodli prijať opatrenia, ktoré povzbudia jednotlivcov, aby inštalovali zariadenia na výrobu energie z obnoviteľných zdrojov energie na strechu svojich domovov. Medzi tieto opatrenia patrí daňový úver na energetický prechod, nazývaný aj CITE, ktorý od septembra 2014 nahrádza daňový úver pre trvalo udržateľný rozvoj (CIDD).

Môžem využiť daňový úver inštaláciou solárnych panelov?

Ak od zákona o financovaní z roku 2005 bolo možné získať daňový úver odôvodnením inštalácie fotovoltaických solárnych panelov vo vašom dome, už to neplatí od 1. januára 2014. Od tohto dátumu , toto zariadenie sa týka iba domácich veterných turbín a kombinovaných solárnych systémov. Keď sa daňový úver, keď sa objavil, pevne stanovil na 50%, k 1. januáru 2014 postupne klesol na 30%. Tento daňový úver vo výške 30% sa vzťahuje na celkovú sumu zariadenia po odpočítaní inej pomoci, a maximálne 8 000 EUR na osobu (16 000 EUR pre pár). Nezabúdajte, že na materiál a zariadenie môžete mať 10% sadzbu DPH. Vezmite prosím na vedomie, že aby bolo možné využiť toto zníženie DPH, nesmie vykonaná práca počas dvoch rokov renovovať viac ako 2/3 prvkov dokončovacích prác. Tu ide o vonkajšie zárubne, elektrické, sanitárne a vykurovacie zariadenia.
Je dobré vedieť: od zákona o financovaní z roku 2014, keď bola odstránená oprávnenosť inštalácie solárnych panelov na daňový úver za energetický prechod, už nie je možné využívať DPH vo výške 5,5% ako pri inštalácii solárneho ohrievača vody. Upozorňujeme tiež, že opatrenie proti zneužívaniu plánuje retroaktívne odstrániť daňový úver predtým udelený hybridným solárnym panelom (fotovoltaické + tepelné), ako aj všetky „zmiešané zariadenia kombinujúce vhodné vybavenie a neoprávnené vybavenie, výroba elektriny pomocou žiarivej energie slnka. ““Komentáre:

 1. Kazizil

  Tento variant sa mi nepribližuje. Možno ešte existujú varianty?

 2. Bhaic

  Pripojím sa. Všetko vyššie povedala pravdu. Môžeme komunikovať o tejto téme. Tu alebo v PM.

 3. Ellwood

  Verím, že sa mýlite. Som si istý. Navrhujem o tom diskutovať. Pošlite mi e -mail na pm.

 4. Tosar

  An interesting topic, I will take part. I know that together we can come to the right answer.

 5. Garve

  Veľmi dobrý nápad

 6. Fenrile

  I apologize, but in my opinion you admit the mistake. I can defend my position. Write to me in PM.

 7. Samujinn

  The matchless answer ;)Napíšte správu