Ostatné

Muji: 20 000 eur za minimalistický dom

Muji: 20 000 eur za minimalistický dom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri príležitosti týždňa dizajnu v Tokiu, ktorý sa skončil koncom októbra, mohli návštevníci objaviť tri vtipné domy vystavené v záhrade Tokijského stredného mesta. Tieto „malé domčeky“, ako sa dnes nazývajú, sú dielom označenia Muji, ktorého katalóg sa doteraz venoval nábytku a bytovým doplnkom. Japonská značka teraz rozširuje svoj sortiment tým, že ponúka skutočné domy na zostavenie, všetko za veľmi nízke ceny!

Muji alebo Zenový spôsob života

Muji je prvý japonský reťazec venovaný svetu dekorácie, ktorého úspech ďaleko presiahol hranice Japonska. Spoločnosť bola založená v roku 1980 v Tokiu a ponúka celú škálu výrobkov určených pre domácnosť vyznačujúcich sa minimalistickými líniami, od recyklácie a bez pečiatky s logami. Samotný princíp značky spočíva v ponúkaní originálnych a neznačkových výrobkov, ako je uvedené v japonskom názve, čo znamená „dobré neznačkové výrobky“.
V priebehu rokov spoločnosť Muji rozšírila svoj katalóg, ktorý teraz zahŕňa drobný nábytok, posteľnú bielizeň, doplnky na varenie a každodenný život, ale aj výrobky určené na cestovanie (kufre, masky na oddych, vankúše atď.). ponúka sa pod názvom Muji to Go.Každý produkt je navrhnutý s ultra minimalistickým dizajnom, ktorý vylučuje akékoľvek zbytočné dekorácie alebo balenia. Koncept, ktorý každý rok zvyšuje jeho úspech a priťahuje viac jednotlivcov každý deň!

Domy na dosah každého!

Ak chcel rozšíriť svoj sortiment, generálny riaditeľ spoločnosti Muji urobil bláznivú stávku na integráciu troch modelov domov, aby ste sa mohli v katalógu postaviť. Tieto „malé domčeky“ s výskytom chát si predstavili traja odborníci zo sveta dizajnu: japonský priemyselný dizajnér Naoto Fukasawa, nemecký Konstantin Grcic a anglický dizajnér Jasper Morrison. Každý z nich navrhol prefabrikovaný domový model podľa zásady ekologickej zodpovednosti založený na zmesi japonskej estetiky a americkej „kabíny“, ktorá symbolizuje návrat k prírode a asketická jednoduchosť.
Postavené z odolných materiálov, ako je korok alebo drevo, sú tieto malé obytné priestory funkčné a dobre premyslené. Okrem kajuty Konstantina Grčiča majú všetky kúpeľňu, WC a kuchyňu. Ich dekorácia je ako výrobky Muji, jednoduché, dizajnové a minimalistické! Najväčšia revolúcia tohto uvedenia na trh však nepochybne spočíva v navrhovaných cenách, ktoré sa zobrazujú medzi 3 a 5 miliónmi jenov alebo od 22 700 EUR do 38 000 EUR. Tieto tri modely budú uvedené na trh v Japonsku v roku 2017 a dúfajú, že ich jedného dňa uvidia vo Francúzsku!