Ostatné

Akrylová farba na steny: výhody, nevýhody a ceny

Akrylová farba na steny: výhody, nevýhody a cenyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Akrylová farba: nepopierateľné výhody


Pozostáva zo zmesi pigmenty a syntetické alebo prírodné živice, akrylová farba má primárnu výhodu, že je vhodná do každej miestnosti v dome. Môže sa aplikovať na akýkoľvek pripravený nosič, suchý alebo mokrý. Výhodou je, že sa dá aplikovať aj ako exteriérová farba.

pokladaný menej toxické ako olejové farby, obsahuje málo rozpúšťadla a vydáva veľmi slabý alebo dokonca neexistujúci zápach. To, čo pripustíte, je celkom príjemné. Uvedomte si tiež, že akrylová farba je nekonzistentná, čo umožňuje stenám dýchať a predchádzať vzniku trhlín. prémia tiež odoláva vlhkosti a má dobrú kryciu schopnosť. Ľahko sa nanášajú na steny ako na strop pomocou valca alebo štetca alebo dokonca striekacou pištoľou! Bolo by preto škoda zbaviť sa toho! Najmä vtedy, keď viete, že sa môže riediť vodou, čím sa zjednoduší čistenie pracovných nástrojov.

Užitočné informácie: určité akrylové maľby dostali od Európskej environmentálnej značky AFNOR, európskej značky vytvorenej ministerstvom životného prostredia. Neobsahujú ťažké kovy (ortuť, olovo, arzén, kadmium atď.) A ich obsah rozpúšťadla je obmedzený, čo zaručuje nízku emisiu VOC (prchavé organické zlúčeniny). Na čo sa staviť? ekologickejšie alternatívy !

Akrylová farba: nevýhody nemožno podceňovať


Ak na prvý pohľad akrylová farba je atraktívnejšia ako olejová farba alebo olejová farba, ani by sme na ňu nemali zabudnúť cons, Prvou a v neposlednom rade je jej uplatňovanie, ktoré sa kvôli nej považuje za chúlostivejšie vysoká rýchlosť sušenia (30 minút na dotyk, úplné vysušenie za 6 až 8 hodín).

Potom si uvedomte, že na uľahčenie uchopenia farby a tým aj na zaručenie dobrého výsledku je často potrebné prejsť viac vrstiev a najmä ak ide o silnú pigmentovú farbu. Uvedomte si tiež, že akrylová farba je často menej odolná, že je časté, že stopy po zotavení zostávajú a že má menej hladký vzhľad ako olejová farba, Neodporúča sa tiež nanášať akrylovú farbu na starú olejovú farbu, pretože by sa nedržala podkladu a nakoniec by sa odlupovala. Aby ste sa tomuto problému vyhli, je nevyhnutné ho pred umytím a nanesením podkladovej vrstvy dôkladne obrúsiť.

Napokon, pokiaľ ide o údržbu, majte na pamäti, že ju nemôžete umyť domácimi výrobkami a že zanecháva na šatách trvalé škvrny, a to aj po opláchnutí vodou. Nezabudnite sa vhodne obliekať.

Aká je cena akrylových farieb?


Rovnako ako u každého druhu farby ceny akrylových farieb sa líši v závislosti od kvality produktu, regiónu a služieb. Pri povolaní odborníka to bude stáť medzi 20 a 40 eurami, bez DPH, na pripravenom pozadí, dodávky zahrnuté v dvojvrstvový povrch, Ak si naopak vyberiete rukávy, budete musieť zaplatiť 2 až 5 eur za dvojvrstvový hrniec a 5 až 10 eur za jednovrstvový dobrá alebo veľmi dobrá kvalita.