Užitočný

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri výbere sklenených dverí

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri výbere sklenených dverí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Sklenené dvere dávajú špeciálnemu kúzlu dokončenie domu. Preto musí mať vzhľad, ktorý sa zhoduje s vonkajškom domu a jeho vnútornou výzdobou. V dôsledku toho je nemožné začať slepo pri nákupe presklených vstupných dverí bez toho, aby sme sa oboznámili s niekoľkými málo pravidlami, ktoré je potrebné v tejto veci dodržiavať. Skôr ako začnete, ponúka vám malý prehľad chýb, ktorým sa treba vyhnúť, aby ste sa mohli múdro rozhodnúť a nezaviazať nepárne.

Chyba č. 1: neprispôsobenie sa architektúre vášho mesta

Chcete si zahrať na nuansy alebo priniesť farbu exteriéru fasádou? Upozorňujeme, že v mnohých obciach majú radnice veto nad výberom farby. Dvere by preto v zásade mali mať rovnakú farbu ako brány. Nachádza sa váš domov v blízkosti historickej pamiatky? Vedzte, že obmedzenia sú dôležitejšie a že je potrebné vopred získať súhlas architekta francúzskych budov, ktorý zabezpečí, že vybrané dvere nenarušia oblasť.

Chyba č. 2: Skrytie dverí v rovnakej farbe ako farba okolitej steny

Dvere musia byť v dokonalej harmónii s fasádou domu. Ak je fasáda svetlá, možno ju zvýrazniť tmavými tónmi. Naopak, ak je tmavšia, bude rozumnejšie zvoliť svetlejšie tóny. Podobne môžete použiť farbu, ktorá sa už nachádza v domácnosti, ktorú budete uprednostňovať v trvalejšom tóne. Ak sú farby vášho domu neutrálne a trochu monotónne, dvere s teplejšími tónmi sú perfektné.

Chyba č. 3: nezvolenie správneho zasklenia

Presklené dvere sú praktické a zároveň estetické a sú ideálnym riešením pre tých, ktorí chcú do svojho domu priniesť jasnosť. Vyžaduje si však veľkú opatrnosť pri výbere skla, ktoré musí byť schopné intímny priestor a chrániť svojich obyvateľov pred akýmkoľvek útokom. Jedným z riešení je bezpečnostné sklo proti narušeniu, ktoré je schopné odolať nárazu, ohňu a deformácii. Vybraté v matnom prevedení prepustí svetlo, zabráni zvedavým ľuďom pozorovať, čo sa deje vo vašom ubytovaní, a účinne ochráni obyvateľov. V ideálnom prípade by mal byť potiahnutý filmom proti narušeniu, ktorý sa spojí so sklom, čo oneskorí pokusy o prienik.

Chyba č. 4: Zlyhanie izolácie vašich sklenených dverí

Pri kúpe sklenených dverí je potrebné zohľadniť aj izoláciu. Z tohto dôvodu je pre zvukovú a tepelnú izoláciu potrebné dvojité alebo trojité zasklenie. Upozorňujeme, že v prípade domov smerujúcich do ulice existujú modely so zosilnenou zvukovou izoláciou. Nakoniec izolácia tiež prechádza hydroizoláciou, zvážte pridanie obvodového tesnenia medzi krídlo dverí a rám dverí, ako aj hliníkovú prahovú hranicu.