Užitočný

Pred / Po: Transformácia domu pracovníkov do príjemného rodinného domu

Pred / Po: Transformácia domu pracovníkov do príjemného rodinného domuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Archik je realitná kancelária v Marseille, ktorá ponúka zbierku architektúr na bývanie alebo rekonštrukciu. Agentúra ponúka svojim klientom možnosť vytvoriť si svoj vlastný vesmír od A do Z prostredníctvom svojej kancelárie vnútornej architektúry. Tento koncept šitý na mieru zviedol mladý pár na ich prvý nákup. Domček malých robotníkov, do ktorého spadol, sa po niekoľkých mesiacoch práce stal pekným rodinným domom! Postupujte podľa krokov jeho úžasnej transformácie krok za krokom.

Pobyt s podkrovím


pred : Keď pár prvýkrát navštívi tento malý dom robotníckej triedy na predmestí Marseille, objavia interiér, ktorý zostal zamrznutý v 70. rokoch. snaží sa premietnuť do tohto interiéru bez šarmu! Bývanie má napriek tomu pomerne výnimočný dekoratívny potenciál, ktorý mu stačí dobre využiť: po prvom rozhovore s dekoratérmi agentúry Archik sa im dom pod novým uhlom pohľadu.
po : Po dohode s novými majiteľmi sa architekti rozhodnú pre podkrovnú atmosféru v obývacej izbe. Nápad? Zachovajte a vylepšite niektoré staré prvky (pôvodné parkety, liatinové radiátory atď.) A vdýchnite nový život do celej miestnosti. Dvaja odborníci zodpovední za projekt sa preto rozhodli zraziť niekoľko priečok, aby sa zväčšila obývacia izba a otvorila sa do kuchyne. Škriabaním stien obývacej izby vystavia vynikajúcu tehlovú stenu, ktorú sa rozhodnú zachovať tak, ako sú. Nová obývacia izba, priestrannejšia a vzdušnejšia, má teraz priestor určený na oddych a recepciu, jednoducho oddelený od priestoru knižnice peknou veľkoformátovou pohovkou. Pokiaľ ide o dekoráciu, je podkrovie skutočne prítomné prostredníctvom zmesi starostlivo vybraných predmetov a nábytku.

Postupujte podľa červenej nite v kuchyni!


pred : Kuchyňa je označená v 80-tych rokoch a jej „neorustikálny“ vzhľad bol v tom čase veľmi módny. Tma a nie príliš funkčná, má výhodu otvorenia na malej záhrade vďaka veľkému francúzskemu oknu.
po : priečky zmizli a kuchyňa je teraz otvorená do obývacej izby. Staré hnedé dlaždice teraz ustupujú striedmejšej a modernej antracitovej podlahe, ktorá dokonale ladí s čiernymi, červenými a oceľovými odtieňmi ozdobných doplnkov. Pri výbere domácich spotrebičov sa osobitná pozornosť venovala posilňovaniu ducha podkrovia, ktoré vládne v dome: vrcholy novej kuchyne, chladnička Smeg a robot na pečenie KitchenAid sú rovnako užitočné, ako dekoratívne!

Sobriety v hlavnej spálni


pred : Rovnako ako zvyšok domu bola miestnosť ponechaná „vo vlastnej šťave“. Je preplnený masívnym nábytkom a stmavený staromódnym gobelínom. Pre nových majiteľov je málo atraktívny!
po : Archik sa tu opäť rozhodol rozdeliť priečky, aby sa zväčšila spálňa a transformovala sa na rodičovské mini-suite. Z prízemia bola za polootvorenou priečkou vytvorená šatňa, aby sa rešpektovala túžba majiteľov po triezvosti. Pokiaľ ide o farby, tento kus sa točí okolo troch silných odtieňov (modrá, čierna a biela) dostupných na textile a ozdobných doplnkoch. Viac informácií na www.archik.fr.