Ostatné

Zbavte svoj život: tipy na skladovanie Elise Delprat-Alvares

Zbavte svoj život: tipy na skladovanie Elise Delprat-Alvares


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Čo keby upratovanie vášho domu umožnilo žiť lepší život? To je to, čo Élise Delprat-Alvares, vášnivá skladovateľka, a Pauline Levasseur, domáci organizátor obchodu, obhajujú vo svojej knihe Odlož svoj život! (ed. Larousse). Išli sme sa stretnúť s Élise Delprat-Alvares, aby mohla vysvetliť svoju filozofiu upratovania a dať nám niekoľko tipov ...

Čo ste sa naučili zo stretnutia s organizátorom domu Pauline Levasseur?

Pauline má ako profesionál veľmi bohaté skúsenosti v teréne. Ona je rovnako vášnivá ako ja na túto tému (čo je dosť zriedkavé!). Zároveň však priniesla stretnutie s mnohými rôznymi profilmi, rodinami aj jednotlivcami; preto dokonale vie, ako zasiahnuť vo veľmi presných, cielených a zložitých otázkach. Naše stretnutie bolo vzácne v tom zmysle, že mi priniesla svoje skúsenosti, ale aj praktické tipy (napríklad pamäťové boxy a bazárový kôš). S jeho radou som sa tiež ubezpečil, že táto kniha umožňuje všetkým hrať sa: ukladanie nie je v konečnom dôsledku nič komplikované a existuje predovšetkým 50 spôsobov, ako to dosiahnuť!

Marie Kondo sľubuje šťastie tým, ktorí uplatňujú túto metódu, čo môžu čitatelia očakávať od vašej metódy ukladania?

Myslím si, že je ťažké zovšeobecniť, pretože našťastie sú všetci iní a existujú ľudia, ktorí sú o to šťastnejší, že žijú v chaotických interiéroch (ahoj, oci!) Nič nesľubujem, ale som presvedčil, že mojou metódou upratuje rýmy získavaním: čas pre seba a niekoho, blaho, priestor, efektívnosť.

Krabice, kartóny a vrecia všetkého druhu v tejto položke. Pauline Levasseur prišla na rozkaz!

Mohli by ste našim čitateľom vysvetliť „syndróm snehobielej“?

Keď som bol malý, mojou obľúbenou karikatúrou bola Snehulienka, rovnako ako mnoho malých dievčat v tej dobe (Snehová kráľovná neexistovala!) ... Moja obľúbená pasáž bola tá, kde sa Snehulienka začala upratovať a vyčistite interiér chaty 7 trpaslíkov zvieratami: poskytol život a všetku svoju krásu tejto krásnej chate, kde údržba nechala niečo potrebné ... Pred zaspaním potom pokojne. Chodba tejto karikatúry ma hlboko poznamenala, že som ju mohol vyžehliť v slučke. Perfektne ilustruje 2 veci: - Úložný priestor upokojuje a robí vás šťastným: Snehulienka zaspala nie preto, že bola vyčerpaná, ale preto, že bola uvoľnená a šťastná. - Aj keď je skromný, uprataný interiér bude vždy útulným a príjemným interiérom, v ktorom je dobrý život! Uprataný dom, jednoducho sa o to chceme postarať a urobiť ho krajším a príjemnejším: sviečky, niekoľko rastlín, pekná kytica, farebné vankúše ...

Ako usporiadať svoje veci s pokojom?

Radím radiť sám, alebo sprevádzať neutrálnu osobu (priateľ priateľa, suseda ...), ale najmä nie niekoho, kto by vás mohol spochybniť („tieto šaty, nechaj to, je to nikel "," Tieto topánky sú ako nové "" v tejto sérii panvíc, vždy sa dajú použiť "...). Triedenie je vážna vec medzi vami a vašimi objektmi! A ak je príliš ťažké to urobiť sám, nepropadajte panike, potom by mal byť sprevádzaný odborníkom.

Predtým v tejto miestnosti nebola ani spať ... Pauline Levasseur pomohla svojim klientom usporiadať a usporiadať všetky tieto šaty. Bolo také účinné, že bolo možné evakuovať šatník, čo umožnilo miestnosti lepšie dýchať!

Je uprataný dom kompatibilný so životom párov?

Zle usporiadaný interiér je často predmetom rozporov v pároch! Takže by som povedal, že uprataný dom môže byť jedným z kľúčov k naplneniu života páru (pozor, kľúčenka má stále niekoľko kľúčov!) Na tento účel je niekedy potrebné, aby každý vyvinul úsilie (alebo ústupky! ), je to normálne, to je život! Napríklad musíte nastaviť malé automatické zariadenia, počnúc veľmi jednoduchými vecami: ihneď po príchode zaveste kľúče, odložte topánky, zbavte sa letákov (alebo ich dokonca opravte tak, že sa rozhodnete pre STOP PUB na písmená) ... vždy sú to malé veci, ktoré nakoniec vytvárajú veľké „všetko“.

A s rodinným životom?

U detí nie je úložný priestor iba kompatibilný, je nevyhnutný! Prirodzene, dieťa nemôže upratať, ak nie je vyučované, je to úplne normálne. Je na nás rodičov, aby sme ho učili a tiež stanovili hranice hracích priestorov, aby nenapadli celý interiér: nečakajte, kým sa z bytu nestane herný priestor konať! Úpravou by malo byť zábavné učenie, nie fuška alebo uložený trest. Musíte sa tiež dať na miesto dieťaťa tým, že mu ponúknete vhodné riešenia na uskladnenie a vo svojej výške: plastové boxy na kolieskach, ktoré sa ľahko pohybujú, dokážu dokonale urobiť trik, aby sa dali ľahko a efektívne uskladniť!

Aj odborníci môžu byť ohromení: Pauline Levasseur v tejto lekárskej kancelárii urobila zázraky. Inšpirovali sme sa organizáciou škatúľ pre kúpeľňu alebo práčovňu.

Čo keby ste mali len jeden tip na zapamätanie vášho domu?

Aby úložisko fungovalo, nech už je to čokoľvek, musíte ho od začiatku odložiť z dobrého dôvodu. Dobré upratovanie si niekedy vyžaduje dobrú dávku motivácie, buďme úprimní, určite to na vás nebude pôsobiť pôsobením Ducha Svätého! Potrebujete konkrétny cieľ, aby ste ho mohli naplniť a zostať v kurze (motivácia). Prečo chcete upratať? Na túto jednoduchú otázku môžu existovať stovky odpovedí: pretože už nemôžem nájsť nič, pretože som unavený z toho, že žijem v neporiadku, pretože sa hanbím dostávať, pretože chcem zmena ... Nie je žiadny zázrak, kliknutie je vo všetkých. Ako píšem, najťažšie nie je upratať sa, ale začať hľadaním dobrého dôvodu. Pokiaľ ide o praktickú stránku, najlepšia rada, ktorú môžem dať, nesmie byť zahltená: nič nie je viac odrádzajúce ako celý chaotický byt, ktorý bude trvať, samozrejme, niekoľko hodín, kým sa upratuje. Aby ste tomu zabránili, je potrebné urobiť iba jednu vec: nikdy neodkladajte do zajtra to, čo sa dá odložiť v ten istý deň, pretože poruchu spôsobuje hromadenie. Prijmite príslovie „všetko na svojom mieste“ a nikdy sa nenechajte ohromiť. V skutočnosti to prináša niekoľko tipov. Odlož svoj život! Dajte svoj dom, aby ste prežili lepší život , Elise Delprat-Alvares, v spolupráci s Pauline Levasseur, ed. Larousse, 12,90 eur A čo šanca vyhrať kópiu tejto inšpiratívnej knihy?