Užitočný

Rozhovor s Paulom Ferrisom o ekologickej záhrade

Rozhovor s Paulom Ferrisom o ekologickej záhrade


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paul Ferris, autor mnohých početných diel o prírode, rastlinách a životnom prostredí, nám venoval trochu času pri príležitosti vydania dvoch diel vydaní Marabout „Jardiner avec la lune“ a „Faire son compost“. Toto je príležitosť objaviť niekoľko tipov na ekologickú záhradu.

Povedzte nám o svojom pozadí týkajúcom sa záhrady.

Nebudeme používať slávny výraz „spadol som, keď som bol malý“, ale to je trochu. Býval som so svojimi starými rodičmi, ktorí mali veľkú záhradu. Boli sme blízko k prírode a vždy sme záhradili s mesiacom a vždy sme mali kompost. Potom som mal profesionálny život ako novinár, redaktor a spisovateľ, okolo 35 rokov som mal vlastnú záhradu vďaka svojmu vidieckemu domu, v ktorom som potom žil. V skutočnosti som počas svojej profesionálnej kariéry vždy pracoval na záhrade. Výhodou prevzatia záhrady neskoro je to, že som svoje vedomosti využil ako novinár. Povieme, že som teoretik aj praktizujúci.

Ste špecialista na ekologické záhradníctvo, je to kľúč k zdravej záhrade?

Je to nevyhnutné! Záhrada je rovnováha, takže ak začnete vošky zabíjať fytosanitárnymi výrobkami, odstránite tiež všetok mäsožravý hmyz. Zrazu tým, že zabijete vošky, opustíte pole iným hmyzom, ako sú mravce. Je to začarovaný kruh: čím viac vložíme, tým viac musíme vložiť, a to aj v ovocí, zelenine a podzemnej vode. Musíte začať od nuly a povedať si, že záhrada sa vyrovnáva. A na vyriešenie problémov existujú prirodzené riešenia. Napríklad pre návrat k voškám, prvá vec je odstrániť mravčie hniezda na nohách ruží. Môžete použiť prúžky organického lepidla okolo kmeňa, aby ste im zabránili v šplhaní, pretože to sú mravce, ktoré spôsobujú vošky, alebo môžete vošky liečiť žihľavovou tekutinou alebo cesnakovým olejom. neuspokojiť sa. A v prípade chorôb podobných hubám niekedy stačí nalepiť strúčiky cesnaku na nohách, pretože cesnak dezinfikuje a má odpudzujúci účinok. Je to jednoduché a ekonomické!

Ako sa máš na záhrade s mesiacom?

Mesiac ovplyvňuje Zem a to vysvetľuje prílivy a odlivy. Pretože rastliny tvoria 90% vody, cítia tiež tento tlak vody, ktorý sa zvyšuje s pohybmi mesiaca. Takže keď je Mesiac plný alebo na svojom okraji (najbližšie k Zemi), má to na Zem oveľa viac dôsledkov. A keď to vieme, môžeme z toho čerpať zákony: aby sa rastliny zakorenili, zasejeme ich po úplňku (slabne) a aby rastliny rýchlejšie rástli, zasejeme ich pred úplňkom. Stromy budú orezávané na klesajúcom mesiaci, aby sa zabránilo tomu, aby miazza pretekala výrezmi. Toto sú jednoduché pravidlá pozorovania.

Aký má zmysel váš kompost?

Je to logické, pretože kompostovanie je otázkou recyklácie. Je to ideálne riešenie pre ekologickú záhradu, pretože viete, čo je vo vašom komposte. Potom z hľadiska občana obmedzíte spotrebu uhlíka spojenú so spracovaním odpadu, pretože váš domáci odpad vstupuje do kompostu a obmedzuje nádoby na odpad. Štvorčlenná rodina likviduje 200 kg odpadu ročne, ktorý sa dá transformovať na 25 kg kompostu!

Môže si každý vyrobiť kompost?

Samozrejme, je to veľmi jednoduché! Môžeme dať všetko okrem toho, čo nie je ekologické! V meste nemôžete urobiť svoj kompost bez minimálneho priestoru; Existujú však kolektívne kompostovacie miesta, kde sa dá ukladať odpad, a mesto potom znovu využíva pôdu na zelené plochy. Na vidieku počítať 1 m² pre štvorčlennú rodinu a sústružnícku oblasť, aby mohli získať späť pôdu. Nakoniec v meste, ako aj na vidieku, si môžete zvoliť vermicomposting, a to dokonca aj vo vašej kuchyni alebo obývacej izbe, pretože tam nie je žiaden zápach. V skutočnosti je to stupňovitý kôš, kde dážďovky prechádzajú pri vytváraní zeme z jedného poschodia na druhé. Je dosť rýchly a potrvá vám to dva až tri mesiace, kým dostanete hnojivo, ale vedzte, že musíte byť trpezliví prvý týždeň, kým sa červy prispôsobia.

Mohli by ste nám uviesť záhradnú adresu, ktorá sa vám páči?

Všetky parížske verejné záhrady venujú veľkú pozornosť ekológii, ale predovšetkým sa mi páčia Bercyove záhrady, pretože existuje niekoľko príjemných a poučných ekologických zákutí: záhon z ekologickej zeleniny, kde sa uskutočňujú vzdelávacie aktivity, ružová záhrada, citrusový skleník , naštvaný ...

A kde nám poradíte, aby sme si kúpili naše semená?

Asociácia Kokopeli predáva ekologické semená z celého sveta s neuveriteľnými odrodami. Mnoho rokov bojovala za ochranu semien a robí pozoruhodnú prácu! > Viac informácií na www.paulferris.frKomentáre:

 1. Sebastiano

  Of course, he is not human

 2. Moreley

  It - is pointless.

 3. Rendell

  I suggest you come to the site, on which there is a lot of information on this issue.

 4. Vogal

  Nie je to také jednoduché, ako sa zdá

 5. Gene

  Nemýliš sa, všetko je pravdaNapíšte správu