Tipy

3 tipy, ako prijať svoju rodinu doma

3 tipy, ako prijať svoju rodinu doma

Oslavy na konci roka sú často synonymom pre recepciu: členovia rodiny niekedy prichádzajú z ďalekých krajín, aby sa o vianočných chvíľkach podelili o priateľské chvíle. je nevyhnutné! Postupujte podľa sprievodcu a prijímajte svojich blízkych príjemným, jednoduchým a efektívnym spôsobom.

Pripravte si jedlo vopred

Vedieť, ako privítať svojich hostí, je umenie, ktoré je však na prvý pohľad menej komplikované, ako sa zdá: na základe niekoľkých základných pravidiel sa z vášho domova stane hrejivý a útulný kokón, ktorý ocenia všetci okolo vás! Prvé pravidlo, organizácia. Všetci ostrihaní hostitelia súhlasia s tým, že je nevyhnutné pripraviť príchod hostí proti prúdu: najzložitejšou pozíciou je bezpochyby príprava jedál, je lepšie o tom premýšľať vopred. Vypracovať rozvrh s presnými ponukami na každý deň, ako aj zoznam zložiek potrebných na ich prípravu na uľahčenie nakupovania. Ak je to možné, rozhodnite sa pre tradičné jedlá, ktoré môžete vopred variť a mraziť: ušetríte drahocenný čas, keď si sadnete k jedlu, a svojim hosťom si budete môcť trochu viac užiť. Ďalším riešením sú jedlá, ktoré vyžadujú malú alebo žiadnu prípravu, ako napríklad raclette. V každom prípade si pri výbere receptov buďte jednoduchý, nezabudnite potešiť čo najviac ľudí!

Pohodlná a príjemná izba

Aby sa vaši hostia cítili ako doma, nič neprekonáva pohodlnú a starostlivo zariadenú izbu. Posteľ si vyrobte z pekných ozdob, bez toho aby ste zabudli umiestniť príjemnú prikrývku na chladnejšie a toaletné potreby. Zvážte pridanie zdroja svetla blízko postele pri večerných prestávkach na čítanie. Ďalším dôležitým detailom je priestor potrebný na inštaláciu kufra a uloženie oblečenia. Neváhajte vyprázdniť komodu alebo uvoľniť miesto v skrinke (nechajte k dispozícii prázdne vešiaky), aby tam vaši milovaní mohli ukladať svoje veci.

Organizácia aktivít

Po urovnaní otázky izieb a jedál nezabudnite usporiadať dni tak, aby sa striedali činnosti a časy odpočinku. Prechádzky, návštevy alebo športové aktivity sú vítané, aby ste sa dostali na čerstvý vzduch a strávili nezabudnuteľné chvíle so svojou rodinou!