Informácie

Tipy na výber sviatočnej dekorácie na záhrade

Tipy na výber sviatočnej dekorácie na záhrade

Ne vždy o tom premýšľate, ale v záhrade sa nachádza množstvo malých zázrakov na oslavy. Vetvy, brečtan, cesmína, imelo, ale aj machové šišky patria medzi prírodné prvky, ktoré radi kladieme na slávnostný stôl, pred vchodové dvere alebo blízko krbu. Ak sa majú použiť ako také alebo maľovať vo vianočných farbách, sú na špičkovej úrovni a vytvárajú nádherné kompozície. Inšpirujte sa nápadmi Camille, tvorivého remeselníka, ktorého sme stretli na vianočnom trhu v Touraine.

: Všetky vaše vianočné ozdoby majú jedno spoločné: evokujú prírodu.

Camille: Príroda nám skutočne ponúka všetko, čo potrebujeme na krásne vyzdobenie nášho domu. V týchto obdobiach roka nemusíme mať nevyhnutne čas ani prostriedky na prevádzkovanie obchodov na nákup ozdôb. Preto chcem dať ľuďom túžbu vytvoriť magickú atmosféru s tromi maličkosťami.

: Aké prvky záhrady symbolizujú Vianoce?

Camille: Samozrejme jedľa, ale sú tu aj plesnivé a imelo. Jeden pre obnovu, druhý pre šťastie a tretí pre nesmrteľnosť. Keďže bobule cesmíny sú jedovaté, vyhýbame sa ich používaniu na ozdobenie vianočného denníka a radšej ich držíme na ozdobenie predných dverí. To isté platí pre bobule imelo. Je ľahké pripraviť krásne kompozície alebo veniec pridaním týchto ozdôb do rastlín alebo pár vianočných guličiek.

: Čo sa týka kvetinovej stránky, čo si môžeme vybrať zo záhrady v zime?

Camille: Ružové boky, ktoré nie sú nič iné ako falošné ovocie ružového kríka! Často sa používa na párty dekorácie. Ozdobíme si stôl s brečtanom. V spojení s okrasnými kvetmi cesnaku sa používa aj na výrobu vianočných kytíc. Nič vám nebráni maľovať stonky striebornou alebo zlatou farbou alebo vyfarbovať hlavy striekaním. Všetky tieto sušené kvety budú vyzerať krásne vo veľkej váze.

: Čo odporúčate nahradiť tradičné vianočné gule?

Camille: Borovicový kužeľ sa zmení na vianočnú guľu! Vďaka svojej nízkej hmotnosti sa dá zavesiť na konáre vianočného stromu. Borovicové šišky sú pre niektorých pokryté trblietkami, pre druhých natreté červenou alebo bielou.

: Myslíte si, že v záhrade sú iné skvosty na to, aby ste si urobili vrchol?

Camille: Vydajte sa na prechádzku do záhrady, do lesa alebo na polia. Je úžasné nájsť toľko dekoratívnych nápadov, ktoré si môžete vyzdvihnúť pre svoj spoločenský stôl alebo len vyzdvihnúť. Malé brezy a vetvičky z drieňového dreva sa dajú kombinovať s hrsťou machu, brečtanu a niekoľkými šiškami. Potom jednoducho umiestnite tieto rastlinné prvky do peknej misky alebo koša, aby ste naplnili zemou, kde budete musieť pichnúť svoje ozdoby. Nakoniec pridajte pár vetvičiek škorice, sušené plátky pomaranča a malý veniec LED. Neváhajte a zverte túto úlohu deťom, ktoré vždy prejavujú pretekajúcu fantáziu!