Tipy

Postavte zrub pomocou umenia ťažby dreva

Postavte zrub pomocou umenia ťažby dreva


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Umenie guľatiny umožňuje postaviť dom pomocou drevených guľatín. Vďaka tomuto stále príliš zriedkavému procesu je každý dom jedinečný a dokonale vyhovuje potrebám majiteľa. Zrubové domy sú tiež ekonomické a ekologické. Aby sme sa dozvedeli viac o technike ťažby dreva a stavbe zrubových domov, dostali sme sa do kontaktu so Sébastien Sallesom, remeselníkom ťažobnej spoločnosti a zodpovedným za CSC Construction, spoločnosť so sídlom v Corrèze.

Technika protokolov bola vysvetlená

V CSC Construction je každý byt jedinečný, ale všetky stavby sa vyrábajú v Corrèze a potom sa zostavujú podľa požiadaviek klienta. Sébastien Salles a jeho tím ponúkajú ručne vyrábané konštrukcie, ktorých kvalita už nie je dokázaná. Domy sú postavené technikou, kmeňom, ktorý existuje od 10. storočia pred naším letopočtom. Podľa doterajšieho stavu techniky guľatiny je potrebné, aby všetky drevené guľatiny boli nastavené vzájomne voči sebe a najmä po celej dĺžke. Tým je zaistená tesnosť a pevnosť.

: Aké máš pozadie?

Sébastien Salles : Absolvoval som DUT v stavebníctve, techniku ​​prihlásenia sa do práce som sa naučil najmä vďaka iným odborníkom. Napríklad som mal príležitosť zúčastniť sa stáže u Thierryho Houdarta, uznávaného horára a autora niekoľkých kníh o umení fuste.

: Aké sú výhody zrubového domu?

Sébastien Salles : Zrubové domy sú energeticky mimoriadne úsporné a aktívne bojujú proti globálnemu otepľovaniu. Tieto domy sú ideálne na zabezpečenie pohody obyvateľov. Ich izolácia je vynikajúca a teplota je vždy optimálna. Zrubové domy sú tiež trvalým a odolným biotopom. Osobne sídlim v Brive la Gaillarde a pracujem iba s drevom z môjho regiónu.

: Aké sú náklady na zrubový dom?

Sébastien Salles : Ako pri každej konštrukcii, záleží to na prevedení. Na steny a rám je potrebné počítať 700 € / m². Dom na kľúč, kompletný povrch, trvá 1200 € / m². Ceny sú podobné tradičným domom, ale sme na veľmi kvalitnom produkte. Na strane energie sú poplatky nižšie. Napríklad zrubový dom s rozlohou 240 m² stojí približne 600 EUR ročne. Je potrebné poznamenať, že všetky ohrievače môžu byť inštalované v tomto type ubytovania.

: Ako postupovať, ak si niekto želá takýto dom kúpiť?

Sébastien Salles : Musíš ma kontaktovať! Cvičím po celom Francúzsku! Keď pracujem s architektmi, môžem podporovať každý projekt. Domy, ktoré ponúkam, sú jedinečné a prispôsobiteľné. Prispôsobujú sa terénu, ktorý ho hostí. Nie je potrebné osobitné povolenie, stavebné povolenie je dostatočné ako pri konvenčnej stavbe. Ďalšie informácie: CSC Construction Gare d'Aubazine 19560 St-Hilaire-Peyroux 06 73 53 66 98 [email protected]Komentáre:

 1. Griffin

  Táto veľkolepá fráza, mimochodom, padá

 2. Banos

  Kazakhstan ............. yyyyyyy

 3. Sandy

  Prepáč, ale myslím, že sa mýliš. Som si istý. Navrhujem o tom diskutovať.

 4. Abdul-Hamid

  Excuse me for what I have to intervene ... similar situation. Musíme diskutovať.

 5. Kardeiz

  I don't read furtherNapíšte správu