Užitočný

Organizujem moje vianočné jedlá

Organizujem moje vianočné jedláWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Dva dni pred Vianocami sa už viac neruší organizácia slávnostného jedla. Logicky by malo byť všetko pod kontrolou (aspoň dúfam, že za vás). Teraz sa môžete venovať afterparty, najmä ak rodinu prijmete na pár dní. Už teraz je dôležitou misiou pripraviť si Štedrý deň, ale keď je potrebné nasledujúce dni kŕmiť celý kmeň, situácia sa stáva veľmi komplikovanou. Aby ste naplno využili čas strávený s vašou rodinou, pomáha vám to spravovať aj po Vianociach: ako naplniť chladničku? Môžeme sa zbaviť zvyšných Vianoc? Hovoríme vám všetko!

Recyklujem

Je to prvá možnosť a pravdepodobne najrozumnejšia. Na Štedrý deň máme tendenciu vidieť všetko vo veľkom a príliš veľkom množstve. Je to normálne, strach z toho, že tento deň chýba, prevláda. V zásade to nie je príliš vážne, pokiaľ nevyhodíte zvyšky na nasledujúce jedlá. Každú silvestrovskú misku potom môžete ľahko zmeniť na jedlo. Napríklad zvyšky foie gras sa môžu nakrájať na zimný šalát vyrobený z mladých výhonkov, kdoulovej pasty a borovicových orechov. Nespracované mäso sa dá ľahko recyklovať gratinovaným alebo parmentérom. Na výrobu syrov potrebujete iba dobré orechy alebo cereálne chleby, aby ste si mohli pripraviť večeru v bistrovom štýle. Pre dezert je to vlastne komplikovanejšie, ale ak máte ovocie, ovocný šalát bude vždy vítaný mladými aj starými ľuďmi.

Zmrazím

Pri všetkom úsilí, ktoré ste vynaložili v posledných niekoľkých dňoch, je normálne, že motivácia variť je nízka. V takom prípade nezabudnite pred Vianocami naplniť mrazničku (ak je na nej miesto). Ak je to možné, skúste naplánovať ďalšie porcie, napríklad, ak vyrábate pekáreň. Jediné, čo musíte urobiť, je rozmraziť riad, aby potešilo celú rodinu bez toho, aby ste museli tráviť hodiny v kuchyni. Okrem toho sa mraznička dá použiť aj na to, aby sa vyhla obchodovaniu so supermarketom a obchodmi, keď je vonku tak chladno. Môžete naplánovať zmrazenie jedného alebo dvoch chlebov, aby ste sa ráno nestresovali. V mrazničke máte poruke aj mäso alebo ryby, ktoré sú príliš citlivé na to, aby boli príliš dlho uložené v chladničke. Udržujte však voľný priestor v časti mrazničky, pretože ak ste plánovali príliš veľké množstvo, môže vám to pomôcť v krajnom prípade. Vždy zmrazujeme rovnaké veci, zatiaľ čo veľa potravín túto liečbu bez problémov podporuje. Syry, ktoré sa na Silvestra nezačali, môžu byť bez obáv zmrazené.

Plánujem svetlo

Medzi foie gras, údeným lososom a kapúnom môžeme povedať, že pohár je plný. A pred novoročným jedlom potrebuje žalúdok zaslúženú prestávku. Svetlo neznamená bez príchute, preto nezabudnite ponúknuť zdravé, ale chutné recepty, ako sú dobré polievky so zimnou zeleninou, vývary z jatočných tiel (okrem toho aby trochu zmrzli) alebo stále exotické parené jedlá. Tiež zásobte dostatok vajíčok, pretože vám umožňujú robiť veľa jednoduchých receptov: omelety, kastrované vajcia a miešané vajcia vám budú môcť pomôcť. Ak ste predávkovaní jedlom, skúste detox, ale jemne. Je čas nikdy nepodľahnúť trendu detoxikačnej vody, ochutenej vody, ktorá vyváži excesy strany.

Zdieľam

Aj keď to znamená prácu navyše, priznajte, že mať celú rodinu pod strechou vám umožňuje zdieľať veľmi dobré chvíle. Medzi nimi sú posvätné raňajky, ktoré sú ešte dôležitejšie, keď sa rozbaľovanie darčekov uskutočňuje o vianočných ránoch. Preto sa zaoberáme ustanoveniami, ktoré ponúkajú rôzne ovocné šťavy, rôzne džemy, ale aj niekoľko druhov chleba, brioches a pečiva. Uvidíte, že vianočný raňajkový stôl môže byť rovnako slávnostný ako vianočný stôl, ak nie viac s výkrikom radosti detí. Zdieľanie s ostatnými tiež zahŕňa všetky pochúťky, ktoré môžete ponúknuť ľuďom vo vašom okolí: čokolády, kandizované gaštany alebo vianočné pečivo. Ak každý z hostí odchádza s malým balíčkom pre labužníkov, budú si u nich pamätať na Vianoce strávené vo vašom dome niekoľko dní.

Odpočívam

Ak ste poskytli všetko pre túto dovolenku, máte tiež právo na odpočinok. Urobte cestu pre kuchynský robot, čas na dobitie batérií. Neváhajte použiť všetky zariadenia, ktoré máte k dispozícii, aby ste sa zbavili tých nevďačných úloh, dokonca aj všetkých úloh. Polievku necháme v ohrievacom mixéri, teľacie mäso v elektrickom pomalom variči, zeleninu v parníku a pod. S novými robotmi na trhu, ako je napríklad Cookeo Connect, sa naozaj oddychujeme, pretože zariadenie funguje rovnako dobre ako my, a to veľmi rýchlo: zrazu máme ešte viac času na Vianoce!
Nájdite naše vianočné nápady na našej vyhradenej tabuli na Pintereste a zúčastnite sa skvelej hry adventného kalendára: dnes vyhrajte mikrovlnnú rúru Candy!