Ostatné

4 chyby, ktorým sa treba vyhnúť, ak chcete maľovať svoje steny akrylom

4 chyby, ktorým sa treba vyhnúť, ak chcete maľovať svoje steny akrylom

Chcete sa pustiť do akrylovej maľby na stenách vášho interiéru? Táto trochu zdĺhavá úloha by sa nemala brať na ľahkú váhu. Táto operácia si vyžaduje viac ako len dekoráciu, aby bolo možné dúfať v dosiahnutie požadovaného účinku a zaručenie dobrého trvalého správania steny, ktorá zaručí dosiahnutie požadovaného účinku, a určité know-how a prispôsobený materiál. Redakčný tím vám navrhuje pomôcť odhaliť štyri chyby, ktorým sa treba vyhnúť.

Chyba č. 1: Rozhodli sme sa pre akrylové farby vo vlhkých priestoroch

Ak je farba na vodnej báze umývateľná, nedá sa umývať. Teda, hoci na trhu sú dnes akrylové farby pre kuchyne alebo vodné priestory, tento druh farieb sa v tradičnej verzii odporúča najmä v tzv. Štandardných dieloch, ktoré boli predtým chránené ochranný film.

Chyba č. 2: Práca na zle pripravenej podpore

Pri maľovaní môže byť veľmi lákavé preskočiť kroky. Takže pozor! Skutočne je dôležité vedieť, že na dosiahnutie dokonalého výsledku si vyžaduje maľovanie hladkú a čistú podporu. Na novú stenu ju stačí iba oprášiť a potom naniesť vhodný podkladový náter. Je vaša stena v dobrom stave a bola už natretá? Žiadny problém! Pred začatím bude potrebné vylúhovanie a po ňom môže nasledovať odrezanie brúsnym papierom, aby sa zvýšila priľnavosť vašej akrylovej farby. Na poškodených stenách budú potrebné opravy. Brúsite svoju stenu, zoškrabte rozpadajúce sa časti a vyplňte trhliny omietkou. To sú kroky, ktoré musíte podstúpiť. Takže buďte trpezliví!

Chyba č. 3: Pri výbere povrchovej úpravy sa vyskytla chyba

Ak je výber povrchovej úpravy záležitosťou vkusu, záleží aj na kvalite steny. Vedzte, že čím jasnejší povrch, tým ľahšie upozorní na nedostatky vo vašej stene a teda vo vybranej nástennej maľbe.

Chyba č. 4: Neznalosť správnych krokov

Ak je prispôsobený materiál nevyhnutný, keď sa človek chce pustiť do maliarskych prác, je nevyhnutné poznať správne gestá. Uvedomte si, že na dosiahnutie špičkového výsledku je potrebné aplikovať farbu valčekom vo veľkých priechodoch, pričom okraje a reliéfy musíte vopred ohraničiť lepiacou páskou. Nezabúdajte tiež na to, že je potrebné správne dávkovať farby. Vyvarujte sa tak zbytočnému preťaženiu a dávajte pozor, aby ste sa nezastavili na povrchu. Pre krásny hladký a homogénny vzhľad, žiadne tajomstvá! Pohyby by mali byť pružné a ľahké. Trik je jednoduchý. Stačí preletieť vodorovne a potom zvisle. Aby ste sa vyhli opakovaniu, pokračujte v oblasti asi jedného metra. A čo je najdôležitejšie, neaplikujte farby na vaše steny, kým vyschne. Výsledok by bol katastrofálny!