Tipy

Aké svietidlo pre jeho jedáleň?

Aké svietidlo pre jeho jedáleň?

Rozmiestnite osvetlenie dobre v miestnosti


Jedáleň je veľmi špecifická miestnosť, ktorá vyniká svojím dlhým formátom a usporiadaním. Musí byť dobre osvetlená, pokiaľ je to možné, niekoľkými zdrojmi svetla, aby v tme nezostali žiadne oblasti.

V modernom interiéri je jedáleň často integrovaná do obývacej izby alebo do kuchyne z dôvodu úspory priestoru a optimalizácie priestoru. Preto je potrebné premýšľať o osvetlení tejto miestnosti, berúc do úvahy všetky prvky miestnosti.

Ideálna kombinácia spočíva v kombinácii všeobecného osvetlenia (stojace alebo stropné svietidlo, pokiaľ je to možné, aj so stmievačom) s závesným svietidlom alebo svietidlom umiestneným nad stolom. Uvedomte si však, že ako hlavné osvetlenie môže dokonale slúžiť dostatočne silný luster. Potom ju stačí doplniť jedným alebo viacerými diskrétnymi zdrojmi svetla.

Bez ohľadu na to, ktoré svietidlo si vyberiete, uprednostňujte žiarovky s teplým svetlom od 60 do 75 W. To podporuje priateľskú atmosféru; svetlo bude oveľa menej agresívne ako biele svetlo.

Zvýraznite stôl


Je dôležité zvoliť si svetlá vašej jedálne podľa vášho nábytku, a najmä vášho jedálenského stola.

  • Okrúhly alebo štvorcový stôl: osvetlenie by malo byť centrálne a malo by byť primerané. Na okrúhly stôl je obzvlášť vhodné kruhové svietidlo alebo súprava malých závesných svetiel.
  • Obdĺžniková tabuľka: tento typ stola vylepšuje dlhé štíhle zavesenie alebo séria niekoľkých zavesení.

Ak je elektrická zásuvka už nad stolom, vyberte si luster alebo peknú závesnú lampu, ktorá rozsvieti celú jedálenskú časť.

Môžete sa tiež rozhodnúť jednoducho zapáliť stredový bod tým, že k nemu priblížite svoje svetlo. Nezabúdajte však, že ideálna vzdialenosť medzi stolom a svetlom by mala byť približne 90 centimetrov, čo môže mať za následok nízku kvalitu svetla.

Ďalšou dekoratívnou možnosťou je združenie niekoľkých zavesení usporiadaných alebo usporiadaných do zoskupenia: vizualizácia nie je len grafická, ale toto riešenie ponúka výhodu harmonického a dokonale rozptýleného osvetlenia. Dávajte však pozor, aby ste sa nedopustili chyby pri výbere svetla, ktoré je neprimerané alebo mimo stredu vzhľadom na váš stôl, čo by pokazilo očakávaný efekt.

Ak vaša jedáleň nemá elektrický systém na umiestnenie stropného svetla, lampa typu „oblúka“ bude najlepším spojencom na osvetlenie stolov! Vďaka formátu XXL a veľkolepej krivke ponúka rozptýlené svetlo, ktoré je ideálne na jedenie.

Majte na pamäti, že vaše svetlá musia byť v rovnakom štýle ako dekorácia vašej jedálne.

Viacnásobné svetelné zdroje


Aby ste mohli ťažiť z harmonicky rozloženého osvetlenia, ideálnym riešením je skombinovať osvetlenie vášho stola s inými, mäkšími bočnými svetlami, aby ste hrali v atmosfére.

Je dôležité nezanedbávať osvetlenie ostatných kusov nábytku v miestnosti (príborník, komoda, príborník atď.) Sústredením všetkého svetla nad jedálenský kút. Tento systém osvetlenia by vyústil do nevhodného efektu „hracieho stola“!

Stavte teda na pár nástenných svietnikov umiestnených nad príborníkom alebo radom alebo na stojaci lampu umiestnenú v rohu miestnosti. Stolové lampy môžete nainštalovať aj na nízku bočnicu.

Ak chcete dosiahnuť kokonizačnú atmosféru, nainštalujte na stôl niekoľko pohárov na sviečky. Takto sa vytvorí mäkké svetlo, zvlášť vhodné pre romantickú večeru. Vhodný môže byť tiež svetelný girlanda umiestnená na príborníku alebo rámovanie okna.

Starostlivým výberom osvetlenia jedálne získate záruku dokonale osvetlenej jedálenskej časti!