Komentáre

5 tipov babičky na čistenie varnej dosky

5 tipov babičky na čistenie varnej dosky

Existuje niekoľko spôsobov, ako vyčistiť varnú dosku. Ale dnes sme sa rozhodli zamerať sa na tipy našich babičiek. Posledne menované používali ekologické výrobky iba prostredníctvom magických receptov. Chcete ich objaviť? Tu je 5 tipov babičky na čistenie plechu na pečenie.

Jedlá sóda na čistenie plechu na pečenie

Jedlá sóda je prírodný saponát a silný odmasťovač. Je preto ideálny na striekanie tuku. Ak chcete svoje plechy na pečenie očistiť jedlou sódou, jednoducho posypte navlhčenou špongiou, vyčistite plechy na pečenie, opláchnite ich a potom ich osušte suchou handrou.

Čierne mydlo pre dokonalé varné taniere

Čierne mydlo má veľa predností. Odstraňuje škvrny, odmasťuje a čistí. Jednou z jeho hlavných výhod je, že ju môžeme dávkovať podľa stupňa znečistenia. Ak chcete na čistenie plechov na pečenie použiť čierne mydlo, položte ich malé množstvo na vlhkú špongiu, vyčistite ich, opláchnite ich a osušte suchou handrou.

Biely ocot na čistenie plechu na pečenie

Biely ocot pomáha odstraňovať odolné škvrny a nečistoty. Stačí ho nastriekať na taniere, nechajte pôsobiť niekoľko minút, potom trieť, opláchnuť a osušiť.

Hlina pre dokonalé plechy na pečenie

Pre údržbu domu a najmä kuchyne je hlina veľkým prínosom. Nachádza sa vo forme ílu alebo bieleho kameňa. Aby ste mohli využívať jeho výhody, musíte namočenú hlinenú špongiu namočiť, utrieť dosku, opláchnuť a utrieť.

Aby ste predišli poškriabaniu varnej dosky, vyhnite sa škrabke na špongiu

Aby sa predišlo poškriabaniu platní na varenie, mal by byť škrabák špongie zakázaný. Preferujte drevenú špachtľu, ktorá ochráni vaše spotrebiče.