Informácie

Testoval som pre teba: šéfkuchára

Testoval som pre teba: šéfkuchára

Hotové jedlá hodné pre reštauráciu s hviezdičkou v Micheline? Tu je veľmi atraktívny nápad, ktorý predstavila šéfkuchárka Anne Sophie Pic, ktorá pri tejto príležitosti spolupracovala so švajčiarskou začínajúcou organizáciou Nutrecia. Jeho koncept - nazývaný kuchyňa šéfkuchára - je založený na veľmi presnom ohreve jedál pripravených na konzumáciu: novej formy gastronómie, ktorá sľubuje revolúciu vo svete dodávky potravín! S veľkou zvedavosťou som šiel ochutnať výtvory francúzskeho kuchára ... a môžem vás ubezpečiť, že som bol výsledkom prekvapený.

Veľmi inovatívny koncept

Keď hovoríme o svete hotových jedál, reakcie sú zriedka nadšené: medzi masívnou industrializáciou a zlou kvalitou výrobkov recepty skutočne núti spotrebiteľov snívať, ktorí sú o nich skôr opatrní. Na prekonanie tohto negatívneho obrazu sa Anna Sophie Pic začala predstavovať novú formu gastronómie. Táto zásada sa nazýva kuchárska kuchyňa a spočíva v tom, že doma zohreje v robote špeciálne navrhnutom na túto príležitosť, podnosy, ktoré pripravil trojhviezdičkový kuchár. Na rovnakom princípe ako kapsulový stroj Nespresso zariadenie rozpoznáva typ integrovaného podnosu a presne vypočíta dobu zahrievania potrebnú pre potraviny obsiahnuté vo vnútri. Malá revolúcia, ktorá umožňuje získať krehké a zlaté kuracie plátky, alebo dokonale jemné žlté sázené vajíčko!

Ako to funguje?

Varný spotrebič, ktorý si vyžadoval viac ako 4 roky vývoja, je určený na opätovné ohrievanie 6 rôznych prípravkov súčasne. Jeho princíp? Parný a bain-marie vykurovací systém, ktorý jemne dokončí varenie potravín obsiahnutých v zásobníkoch. Malý čip integrovaný v každom z nich umožňuje stroju zistiť druh jedla a prispôsobiť teplotu a čas varenia: po zapnutí spotrebiča začnú rôzne oddelenia fungovať postupne na dobu zahrievania pohybujúcu sa medzi 20 a 30 minútami. Bol som zvádzaný farebným dizajnom robota, ktorý je krásne zobrazený na pracovnej ploche bez toho, aby ho príliš zaplňoval. Ďalším pozitívnym bodom je jeho veľmi jednoduchá obsluha: jediné tlačidlo, ktoré vám umožňuje zapnúť, vypnúť a vybrať rôzne možnosti. Digitálna obrazovka nám hovorí, kde sa pripravuje. Stručne povedané, nováčik v elektronike dokáže stroj bez problémov stráviť manuálom!

Jedlá sú také krásne ako chutné

Poďme k poslednému kroku: po zahriatí tácky jednoducho vložte rôzne prípravky na tanier podľa pokynov šéfkuchára. Výcvik je vysvetlený krok za krokom. Používajte iba pomôcky dodané s robotom na varenie v čase nákupu. Po dokončení implementácie musím priznať, že doska je hodná gurmánskej reštaurácie ... A čo sa týka chuti, všetko je perfektné. Od vyliahnutého vajíčka s hubami sprevádzaného kurkumou a bazalkou z madagaskarskej vanilky som objavil úplne nové a skutočne jemné chute.
Ako zdôraznila Anne Sophie Pic v čase uvedenia na trh, úspech receptu závisí predovšetkým od dobrých surovín spojených s presným varením. V každej z týchto prípravkov sa nachádzajú dve základné náležitosti: šéfkuchár si osobne vybral svojich dodávateľov a vykonal niekoľko hodín testov, aby zistil ideálny čas na prípravu jedla pre každú misku. Ceny zostávajú celkom prístupné, pri jedlách predávaných od 5 do 16 EUR (s vedomím, že tácka je poskytnutá pre dve osoby). K dispozícii je 30 prípravkov, ktoré sa obnovujú každú sezónu ... Dosť na prebudenie našich chuťových pohárikov po celý rok!
Kuchynský robot a jeho doplnková krabica na dresing: 149 €. Pokrmy od 5 do 16 €, podpisové menu za 60 €. Doručenie je zadarmo zo 6 objednaných jedál.