Tipy

Mrazené rúry: čo robiť?

Mrazené rúry: čo robiť?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mraziace vodovodné potrubie je opakujúcim sa problémom, ktorému veľa domov čelí každú zimu. Keď vonkajšia teplota klesne pod 0 ° C, niektoré časti potrubia pre domácnosť sú napadnuté mrazom, ktorý vytvára praskliny a spôsobuje značné materiálne škody. Tento problém by sa preto nemal brať na ľahkú váhu, ako nám vysvetľuje profesionálny inštalatér Christophe Dos Santos.

Aký je prvý postoj, keď sa stretneme so zamrznutými rúrkami?

Najprv odrežte vodu na úrovni glukomeru, aby ste nebránili rúrkam, ktoré sú už zablokované mrazom. Potom nájdite problematickú časť (časti) hadice. Ak nevidíme voľným okom, najjednoduchšie je hľadať miesta, kde sú zariadenia najzraniteľnejšie a pravdepodobne sú vystavené chladu! Väčšinou sa nachádzajú v podkroví, crawlspace alebo neizolovaných pivniciach.

Keď sa to stane napriek všetkému, ako si sami rozmrazujete svoje rúry?

Stačí použiť prostriedky, ktoré máte k dispozícii! Fén, ohrievač priestoru alebo ešte lepšie, tepelná pištoľ urobí trik. Musíte si dať pozor, aby ste nespálili materiály v blízkosti potrubí - mám na mysli najmä sklenú vatu nachádzajúcu sa pod strechami biotopov - a neroztavili samotné potrubie, ak je vyrobené z PVC. Neodporúčam dúchadlo, ktoré zostáva nebezpečným nástrojom pre jednotlivcov ... Buďte trpezliví, pretože sa rúra nezohrieva za 30 sekúnd a predovšetkým, nikdy nečakajte, kým sa neroztopí sama, pretože by sa situácia mohla zhoršiť! Mráz útočí na meď a oceľ, ktoré sú hlavnými materiálmi používanými na výrobu potrubí, a môže ich veľmi rýchlo rozbiť. Výsledné úniky vody sú o to závažnejšie, pokiaľ ide o materiálne škody ...

Existuje spôsob, ako zabrániť zamrznutiu potrubí?

Neváhajte a izolujte svoj vodomer a potrubia čo najviac, napríklad polystyrénom alebo sklenenou vlnou (najmä bez slamy). Pravidelne kontrolujte dobrý stav tejto ochrany a mali by ste stráviť zimu bez obáv zo zamrznutých potrubí!Komentáre:

 1. Reggie

  it can and must be :) to examine is infinite

 2. Struan

  Čo sa stane?

 3. Shaktigal

  Myslím, že sa mýlite. Poďme o tom diskutovať. Pošlite mi e -mail v PM, povieme.

 4. Hapu

  With him in the end you take care?

 5. Kajirn

  myslím, že sa mýliš. Navrhujem preskúmať.

 6. Garabed

  Gratulujem, vaše myslenie je jednoducho skvelé

 7. Shaktilkis

  Toto ma netrápi.

 8. Simu

  presne tak! Myslím, že je to dobrý nápad.Napíšte správu