Komentáre

Naše rady týkajúce sa umiestnenia sklenenej strechy do vašej kuchyne

Naše rady týkajúce sa umiestnenia sklenenej strechy do vašej kuchyne

Určite umiestnenie vašej budúcej sklenenej strechy v kuchyni


Pred začatím prác si položte správne otázky týkajúce sa konfigurácie vašej kuchyne a umiestnenia nosných stien. Potom zostáva poznať typ krytu, ktorý chcete nainštalovať. Ak je prístrešok dobrým riešením na zväčšenie miestnosti bez zničenia existujúcich priečok, nemôže nahradiť nosnú stenu! Ak je to váš prípad, je nevyhnutná inštalácia IPN (kovový lúč) nad vrchlík. Ďalší dôležitý bod: jas. Vaša budúca sklenená strecha musí predovšetkým umožňovať cirkuláciu svetla medzi kuchyňou a priľahlou miestnosťou. Preto je dôležité určiť jeho umiestnenie podľa najbližšieho svetelného zdroja, aby sa predišlo príliš tmavej kuchyni.

Inštalácia vašej sklenenej strechy v kuchyni, je záležitosť pre profesionálov?


Je ťažké nainštalovať kabínu sami bez toho, aby ste zavolali odborníka. Inštalácia takéhoto prvku sa ukázala ako celkom technická, najmä ak je potrebné použiť zdivo na vytvorenie základne v tehlách alebo sadrokartóne. Pred inštaláciou nezabudnite ochranný kryt dobre chrániť antikoróznym lakom a špeciálnou oceľovou farbou. Po narezaní steny je potrebné najskôr namontovať rám, potom tabule a nakoniec výstuhy. Inštalácia skla je zásadným krokom, pretože musí byť inštalovaná pomocou zasklievacích pätkových systémov a nesmie byť lepená. Ak to konfigurácia umožňuje, môžete na vrchlík pripevniť dvere dielenského štýlu, aby ste posilnili vzhľad podkrovia!

Čo ak ste do kuchyne nainštalovali ochranný kryt alebo vymeniteľný oddiel?


Nadšenci pre domácich majstrov si môžu zvoliť riešenie „pripravené na inštaláciu“, pripravené vo forme odnímateľného oddielu. Výhodou tohto architektonického prvku je, že je na rozdiel od bežných nástenných krytov stien veľmi cenovo dostupný, navyše sa ľahko inštaluje. Existujú dva typy, ktoré sa líšia svojim upevňovacím systémom: oblasť na zdvihákoch a oblasť na koľajniciach. Prvý z nich je nepochybne najjednoduchší na inštaláciu vďaka 4 valcom, ktoré upevňujú priečku tlakom bez toho, aby museli vŕtať podlahu alebo strop (ideálne riešenie pre nájomcov!). Upevnenie na posuvnú koľajnicu je založené na rovnakom princípe ako krycie dvere, ktoré sa otvárajú a zatvárajú priečne pomocou koľajníc pripevnených k stropu. Na rozdiel od oddielov s valcami vám toto riešenie umožňuje otvoriť a zatvoriť oddiel podľa vášho želania. Na inštaláciu koľajníc, ktoré sú upevnené pomocou jednoduchej vŕtačky, vodováhy a skrutkovača, nemusí byť skúseným remeselníkom!