Užitočný

Poradenstvo v kuchyni: klady a zápory polootvorených kuchýň

Poradenstvo v kuchyni: klady a zápory polootvorených kuchýň


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pokiaľ ide o dizajn kuchyne, stavia sa stále viac otvorených kuchýň. Je však ťažké poznať jej skutočné výhody v porovnaní s otvorenou (americkou) alebo uzavretou (to znamená skutočne rozdelenou) kuchyňou. Požiadali sme preto profesionálneho kuchynského dizajnéra Arthura Bonneta, spoločnosť s viac ako 85 ročnými skúsenosťami, aby nám poskytla svoje odborné znalosti a pohľad na tento nový trend. Ak plánujete vykonať nejakú prácu, pred výberom si prečítajte jeho rady!

Často miešame otvorené a polootvorené kuchyne. Môžete vysvetliť rozdiel?

Otvorená kuchyňa je 100% otvorená do inej miestnosti, obvykle do obývačky alebo jedálne. Naopak, usporiadanie čiastočne otvorenej kuchyne umožňuje oddeliť kuchyňu od obývacej izby a zároveň zachovať spojenie (polovičné rozdelenie) medzi obývačky. Súčasným trendom je skôr čiastočné zavretie kuchyne. Americká kuchyňa alebo plne rozdelená kuchyňa sú menej v móde.

Aké sú výhody polootvorenej kuchyne v porovnaní s otvorenou alebo uzavretou kuchyňou?

Je to dobrý kompromis medzi uzavretou kuchyňou a kuchyňou otvorenou do obývacej izby. Má výhodu otvorených kuchýň (pohodlnosť, jas, priestor atď.) Bez nedostatkov: výhľad na špinavé riady, hluk, priamy výhľad na prípravu jedla atď. Polootvorená kuchyňa udržuje fyzickú a akustickú vzdialenosť.

Aké sú jeho nevýhody?

Nevýhody čiastočne otvorenej kuchyne sú v tom, že je stále počuť hluk z domácich spotrebičov (kávovar, rýchlovarná kanvica, umývačka riadu atď.). V obývacej izbe sa šíri aj zápach jedla, čo môže byť nepríjemné, ak prijmete hostí.

Máte nejaké tipy na prekonanie týchto nepríjemností?

Áno, existuje niekoľko tipov. Zápach a hluk z domácich spotrebičov môžeme obmedziť napríklad inštaláciou posuvných dverí alebo príklopu. Udržujeme si predstavu o celkovom objeme a izolujeme hluk a pachy.

Môžeme nainštalovať polootvorenú kuchyňu do všetkých typov bývania?

Existuje niekoľko možností v závislosti od štýlu ubytovania a životného štýlu obyvateľov. Môžete nainštalovať sklenenú strechu, polovičné priečky, bar, priechodový prieduch ... Z hľadiska usporiadania sa však do polootvorených kuchýň hodia všetky formy kuchýň. Na strane rozpočtu je ťažké uviesť priemernú cenu, pretože sa líši podľa viacerých parametrov. Závisí to od modelu a umiestnenia.

Je polootvorená kuchyňa dobrým kompromisom medzi otvorenou kuchyňou a zatvorenou kuchyňou?

Áno, je to dobrý kompromis pre ľudí, pre ktorých je ťažké zvoliť si medzi otvorenou kuchyňou alebo uzavretou kuchyňou. Čiastočne otvorená kuchyňa je preto riešením, ak sa nemôžete rozhodnúť!Komentáre:

 1. Felippe

  Niečo v tom je. Ďakujem za pomoc, ako môžem poďakovať?

 2. Samurr

  Plne zdieľam váš názor. I think this is a great idea. Súhlasím s tebou.

 3. Taburer

  Podľa mňa sa mýliš. Som si istý. Navrhujem o tom diskutovať. Napíšte mi na PM, porozprávame sa.

 4. Onan

  Bol to náhodný prípad

 5. Ros

  Nie je potrebné otestovať všetko narazNapíšte správu