Ostatné

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri izolácii stropu

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri izolácii stropu

Izolácia stropu, ktorá je potrebná na udržanie dobrej teploty vo vašom interiéri v lete aj v zime, si pred spustením vyžaduje určité technické znalosti. Od výberu materiálu až po potrebné vybavenie - tu sú chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri izolácii stropu.

Chyba č. 1: nemyslieť na materiál

Prvá vec, ktorú treba študovať, keď chcete izolovať strop, je výber materiálov. Naozaj existuje veľa riešení a budete si môcť vybrať medzi minerálnymi, syntetickými alebo prírodnými izolátormi. Nie všetky majú rovnaké vlastnosti a samozrejme nie rovnaké ceny. Uvedomte si, že minerálne izolátory, ako napríklad sklenená vlna alebo minerálna vlna, sú najbežnejšie a ponúkajú zaujímavý pomer cena / kvalita, pričom sa dajú ľahko aplikovať. Pokiaľ ide o syntetickú izoláciu, je potrebné vziať do úvahy, že sú vyrobené z ropných derivátov, a preto nie sú na rozdiel od minerálnej izolácie nehorľavé. Prírodná izolácia vyrobená z recyklovaných materiálov je hospodárnym a alternatívnym riešením. Niektoré z nich, napríklad drevné vlákno, nemajú vplyv na kvalitu vzduchu v interiéri. Najprv určte najvhodnejší materiál pre vaše potreby.

Chyba 2: Bez ohľadu na konfiguráciu vášho domova

Vaše potreby izolácie závisia aj od typu vášho domu. Môžeme napríklad rozlíšiť stropy, ktoré uzatvárajú podkrovie, ktoré ponúkajú viac možností izolácie, stropy medzi dvoma poschodiami (nazýva sa to podlahová izolácia). V obidvoch prípadoch vám táto konfigurácia umožní definovať druh potrebnej izolácie, konkrétne v kotúčoch, listoch alebo na striekanie. Ak sú valce ľahko použiteľné a lacné, vyžadujú určitú hrúbku, aby boli účinné a nie vždy sú vhodné na izoláciu podlahy, kde sa polystyrénové a polyuretánové fólie ľahšie používajú. Ak váš strop zavrie podkrovie, môžete sa tiež rozhodnúť pre projekciu buničitej vaty, ktorá vám umožní pokryť vaše podkrovie v každom rohu v rekordnom čase.

Chyba č. 3: Nesprávne vybavenie

Ak na izoláciu svojho stropu neinštalujete odborníka, je potrebné si uvedomiť, že ide o technický postup. Takže pripravte svoje stránky tak, aby bola vaša úloha jednoduchšia a predovšetkým vybavte sa správnymi nástrojmi. Napríklad budete potrebovať špeciálne nožnice na rezanie minerálnej vlny alebo kvalitnú rezačku na rezanie polystyrénových panelov. Poskytnite pracovný priestor na prípravu svojich škrtov a ubezpečte sa, že vaše stránky nie sú preplnené, aby sa predišlo nehodám. Pri manipulácii s rôznymi izolátormi sa dôrazne odporúča nosiť ochranné okuliare a rukavice, najmä pre minerálne izolátory.