Ostatné

Vonkajšie schodisko: aký materiál si vybrať?

Vonkajšie schodisko: aký materiál si vybrať?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Či už vo vašej záhrade vytvoríte dekoratívny efekt alebo jednoducho splníte technické potreby, výber vášho vonkajšieho schodiska sa musí starostlivo zvážiť. Jednoduchá implementácia, používanie, údržba a samozrejme estetika - to všetko sú kritériá, ktoré je potrebné zohľadniť pri výbere materiálu vášho vonkajšieho schodiska. Postupujte podľa pokynov.

Určite druh práce, ktorá sa má vykonať

Ak chcete určiť ideálny materiál pre vaše vonkajšie schodisko, musíte najprv posúdiť svoje potreby podľa povahy vašej záhrady alebo terasy. V skutočnosti určite nebudete potrebovať rovnaké technické špecifikácie v závislosti od toho, či je to len pár krokov na prístup na terasu alebo na skutočné schodisko, ktoré slúži na veľkú časť záhrady.
Uvedomte si, že materiály, ktoré sa dajú použiť na vytvorenie schodiska, sú veľmi rozmanité a môžete si napríklad schodisko vyrobiť z betónu, kameňa, dlaždíc, syntetického materiálu, dreva alebo dokonca kovu. Je však potrebné rozlišovať schodiská, ktoré by ste podľa vás mali predstavovať, od schodísk, ktoré si budú vyžadovať dôležitejšiu implementáciu. Na minimum práce, choďte na schody spýtať, zvyčajne drevené alebo kovové. Existujú tiež syntetické štruktúry, ktoré potom môžete obliecť s rôznymi poťahmi. Pokiaľ ide o betón, kameň a dlaždice, budú si vyžadovať zložitejšie práce.

Vyberte si materiál, ktorý je v priebehu času bezpečný a odolný

Pred výberom musíte vziať do úvahy aj špecifické vlastnosti materiálu a jeho údržbu. Prvou vecou, ​​ktorú je potrebné vziať do úvahy, je bezpečnosť, napríklad výberom nekĺzavého materiálu, ktorý zabráni pádom napríklad v prípade mokrej pôdy. Preto budete obzvlášť ostražití, že materiál bol ošetrený protišmykovou úpravou, najmä pre dlaždice, ktoré musia byť vhodné na vonkajšie použitie. Upozorňujeme, že vonkajšie schodisko podlieha silným klimatickým zmenám, ktoré ho môžu poškodiť (v zime mráz, slnečné lúče v lete), a preto je výhodné, ak ho ľahko udržiavate každý deň, pretože obzvlášť exponované a ľahko sa znečistia. betón : je to najcennejší materiál, pretože je pevný a vyžaduje malú údržbu. Môže sa uchovávať tak, ako je, alebo oblečený pomocou obkladových kameňov alebo obkladov. kovová : oceňovaný pre svoju ľahkosť a jednoduchú implementáciu, kov musí byť ošetrený špecificky, aby bol chránený pred klimatickými zmenami a vplyvmi času. Vyžaduje si tiež pravidelnú údržbu, ako je to možné na kovovom záhradnom nábytku. drevo : malo by byť vybrané z esencie odolnej proti hnilobe a môžete pridať ošetrenie proti škodcom, aby ste posilnili jeho odolnosť. Vyžaduje si však viac údržby ako iné materiály.

Dekoratívne vonkajšie schodisko

Nezabudnite kombinovať bezpečnosť, praktickosť ... a dekoráciu! Výber materiálu pre vaše vonkajšie schodisko bude tiež závisieť od atmosféry, ktorú chcete do neho priniesť. Kovové schodiská poskytnú súčasnú a dokonca priemyselnú atmosféru bez kontextu, ako napríklad betón, ak sa rozhodnete nechať surový. Drevo vám dodá teplejšieho ducha, keď kameň prináša autentickosť. Pokiaľ ide o dlaždice, výber je obrovský a možnosti dekorácie sú takmer nekonečné. Potom bude pre vás ľahké naladiť schodisko na svoju terasu.