Užitočný

Recept: Kuracie kari s E.Zichef a MIX

Recept: Kuracie kari s E.Zichef a MIX

Páči sa vám variť, ale máte obavy z hromadenia tony jedál? Neprepadajte panike! Kuchynský robot e.zichef & MIX vám umožňuje pripraviť, krájať a variť jedlo v jednom zariadení. Kompaktný a vybavený množstvom príslušenstva vám pomôže ľahko vytvoriť viac receptov, ktoré sú uvedené na špecializovanej aplikácii.

E.Zichcom & MIX

Rozlúčte sa s horou kontajnerov a náradia, ktoré používate pri zábave hostí. Toto zariadenie je multifunkčné: dokáže variť jedlo až do 120 stupňov klasickým spôsobom alebo parou - vďaka naparovaciemu tácku s tromi priehradkami - ale tiež dusíme polievky a polievky, miešajte smoothie, bite vajcia v snehu pečieme dobré koláče, miešajte ingrediencie a pripravte si vlastné palacinky, nasekajte mäso a zeleninu, mleté ​​orechy a iné sušené ovocie, emulgujte omáčky a nakoniec mieste chlieb alebo koláčové cesto.
Na červenom modeli je integrovaná stupnica, aby ste mohli merať a zároveň pokračovať v príprave jedla. Na sivom modeli, ktorý sme testovali, nie je žiadny, ale všetky ostatné funkcie sú nezmenené.
Na testovanie tohto zariadenia som hľadal upokojujúci recept medzi jedlami dostupnými v aplikácii. S poklesom teplôt som chcela dobrú horúcu misu, ale aj nádych exotiky, a tak som sa rozhodol vyrobiť kuracie kari!

Zložky z kuracích karí

- 1 veľká cibuľa - 2 polievkové lyžice oleja - 700 gramov kuracieho mlieka - 40 cl kokosového mlieka - 2 cm čerstvého zázvoru - kari - 20 cl kuracieho vývaru - soľ a korenie - niektoré čerstvé listy koriandra - 2 mrkvy - 2 cukety

Recept na kurací kari


Ošúpajte cibuľu a zázvor nožom. Nemá rád zázvor, rozhodol som sa použiť červenú cibuľu na zvýšenie chuti. Po vložení všetkého do oceľovej misky naprogramujte rýchlosť 6 na 5 sekúnd.
Pridajte olej a šľahač (nazývaný tiež motýľ) umiestnite nad vrtuľu do misy. Naprogramujte 3 minúty pri teplote 80 stupňov, rýchlosť 1. Počas tejto doby môžete zeleninu vybrať z chladničky a opláchnuť.
Nakrájajte tagliatelle z mrkvy a cukety pomocou škrabky, pričom predtým musíte kožu odstrániť tak, aby bola lepšie stráviteľná.
Položte pripravenú zeleninu na jeden z parných podnosov dodaných so spotrebičom (plytší z dvoch), ochutte soľou a korením a nechajte stáť.
Teraz choďte do práce: kurča! Kúpil som si kuracie prsia, aby som ich mohol ľahšie rezať, ale tiež preto, že kari lepšie vsiaklo do hydinového mäsa. Kuracie mäso nakrájajte na kocky alebo kúsky o veľkosti približne 1,5 cm štvorcových. Nezabudnite odstrániť príliš mastné alebo príliš nervové časti.
Potom nalejte kokosové mlieko, kuracie vývar (zriedený vodou proti prúdu) a kari v miske. Naprogramujte 12 minút pri 90 stupňoch, rýchlosť 1.
Využite výhodu tohto varenia a umiestnite svoje dva podnosy (najskôr kura, ktoré budete posypané karí a zeleninu na vrch), na misku (vopred odstráňte veko), aby sa naparili , Ak máte radi korenené jedlá, môžete pridať ďalšie korenie, ako napríklad škorica, chilli, kardamón alebo kurkuma. Pri prvom pokuse som sa radšej držal karí!
Keď sa časovač zastaví, môžete vložiť kuracie kúsky do misky a znovu naprogramovať zariadenie (vždy pri rýchlosti 90 stupňov 1), ale tentoraz na 3 minúty. Kura bude teda jemnejšia, pretože pred namočením v kari omáčke bude dusená.
Zvonček zvoní ... Je pripravený! Všetko, čo musíte urobiť, je servírovať mäso a zeleninové tagliatelle na tanieri. Zeleninu zakryte kari omáčkou a niekoľkými čerstvými lístkami koriandra, podľa chuti, ale aj pre dekoratívny dotyk. V prípade väčšieho množstva misky nahraďte zeleninu bielou ryžou, ktorá sa naparuje v kuchynskom robote. E.zichef má parnú misu a šikovnú špachtľu, aby ju bolo možné odstrániť bez popálenia!

Rozsudok

Zariadenie sa veľmi ľahko ovláda a umožňuje vám robiť oveľa viac ako konvenčný robot bez toho, aby bol príliš objemný a nemal toľko funkcií, že sa stratíte. Je to dobrá alternatíva pre milovníkov varenia a jednoduchosti, ktorí nemusia nevyhnutne veľa času tráviť za sporákom. Tri hlavné parametre sú teplota pečenia, rýchlosť stroja a časovanie. Pre každý krok každého receptu sú uvedené. Už žiadne varené mäso, lepkavá ryža alebo suché ryby. Recepty sú bezkonkurenčné! Ďalšou veľkou výhodou je, že tieto známe recepty sú uvedené v aplikácii e.zichef, ktorú si môžete stiahnuť do svojho smartfónu. Ak máte tendenciu systematicky škvrňovať kuchárku (najmä keď je miestnosť úzka), mať všetko, čo je uvedené v telefóne, je okamžite menej ťažkopádne! Pokiaľ ide o chuť, naše kuracie kari je dokonale jemné, nie príliš pikantné a jednoducho chutné. Dvojité varenie umožnilo, aby bolo veľmi mäkké a voňavé. Dokonca sme to vzali dvakrát! Dajte si však pozor, aby ste do kuracieho vývaru nevložili príliš veľa vody, aby omáčka bola krémová a príliš tekutá. V prípade zeleniny je naparovanie ideálne, pretože si zachováva svoju krehkosť. Jedinou nevýhodou je sila dosť nízka a vyžaduje druhý priechod, aby sa všetky tagliatelle dobre uvarili. Vďaka prísavkám je robot upevnený na vašom pracovnom pláne, aby sa dosiahla lepšia stabilita, ale tiež aby sa predišlo akejkoľvek nehode. Miska je odmeraná zvnútra, čo je veľmi praktické na kvantifikáciu zložiek. Na jeho kryte je tiež dávkovacie viečko, ktoré umožňuje rýchle meranie. Na strane príslušenstva je robot ľahko vybavený motýľom alebo šľahačkou, ktorá je veľmi jednoducho umiestnená nad rezačkou v miske, aby vaše prípravy boli krémovejšie. A pre tých, ktorí sa ponáhľajú, môžete tiež naprogramovať odložený štart. E.zichef a MIX, 429 EUR bez stupnice alebo 499 EUR s mierkou. Zariadenie je k dispozícii na serveri E.Zicom, ale aj v obchodoch La Redoute, Auchan, Boulanger a na Amazone.