Komentáre

Krok za krokom: Výmena rukoväte záhradného náradia

Krok za krokom: Výmena rukoväte záhradného náradia


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zlyhania, ktoré by záhradník urobil dobre, a zlomenie rukoväte náradia sú určite také. Najnepríjemnejšia vec, keď sa mu stane, je, že to podozrieval, vycítil to. Inštinktívne všetci vieme, aké limity by sa nemali prekročiť. Avšak v horúcom okamihu, ako keby bol oživený diabolskou energiou, pekný záhradník premení priestor sekundy na zviera bremena a za kratší čas, ako je potrebné povedať , zlomte rukoväť! A nemysli si, že sa to stane iba mužom rezaným ako drevorubači, vôbec nie, môže mať pravdu aj zápästie spravodlivého sexu.
Uisťujeme vás, že to nie je nič výnimočné a nijako neodhaľuje charakter záhradníka. Príčinou je väčšinou slabá rukoväť, zlý počiatočný dizajn, zlá kontrola kvality alebo jednoducho zlá údržba. Aj tie najtvrdšie lesy majú svoje hranice a dúfať, že celý život budete držať v ruke, sa zdá byť veľmi iluzórny. Dnes v záhradných centrách sotva nájdete nič iné, ako popol, buk alebo dokonca vlákna. Tie sú veľmi odolné, oveľa viac ako drevené rukoväte. Ako dobrý ochranca ekológie v nej niekto nájde niečo nezdravé, nemôžeme to poprieť. Keď však niekto príde na desať zlomených rukovätí, môže sa pýtať, či nie je lepšie zvoliť si priamo „trvalú“ rukoväť (v doslovnom zmysle). Obviňujú ich z nedostatočného pocitu a neabsorbovania potu - čo by spôsobilo pľuzgiere - to môže platiť pre profesionálneho záhradníka, ale amatér ho nevyužíva dosť často na zastavenie pri tieto druhy úvah. Všimnite si, že ak cítite dušu kutilstva, nič nebráni výrobe rukoväte ako takej. Stačí preto v okolí nájsť liesku alebo agátový strom s rovnými vetvami. Iné druhy, ako sú gaštan a javor, si budú robiť rovnako dobre. Nezabúdajme na to, že starí ľudia používali zdravý rozum iba pomocou miestneho dreva. obtiažnosť : ľahké náklady : okolo 10 € Potrebné náradie : - kliešte (kliešte na nechty) - skrutkovač alebo elektrický skrutkovač - jemné kladivo - 1 skrutka s plochou hlavou 1 agglo, priemer 2 a dĺžka 20

Krok 1: Pred výmenou skontrolujte rukoväť


Zvedavosť sa často vypláca. Koniec rukoväte je brúsený, aby sa zvýraznilo zrno dreva, to znamená smer, ktorým smerujú vlákna dreva. Pozorujeme plamene, ktoré zodpovedajú zmene ich smeru.
Pri pohľade na iný uhol si všimneme, že drôt je rovný, ale na samom mieste prerušenia, to znamená tesne pred príchodom do objímky železa, sa otočí smerom von. rýľ. To ukazuje, že obrábanie okolo rukávov nerešpektuje smer vlákna a spôsobuje krehkosť dreva v mieste, kde sú rezané. Toto pozorovanie je platné len pre to, čo je, pozorovanie. Preto starostlivo vyberieme ďalšiu drevenú rukoväť a skontrolujeme, že na tomto rozhodujúcom mieste, ktoré je vystavené najsilnejším silám, zostáva zrno dreva rovné. Bude menej krehký, ale nie nerozbitný.

Krok 2: Vyberte zlomený kus


Pomocou klieští (kliešte na nechty) odstráňte pôvodný klinec a vytiahnite časť, ktorá je zaseknutá v pätici. Kliešte umiestnite tak, aby vám pomohli stlačením na objímke.
Takto nebudete môcť páku vyťahovať nechty.
Zložte zvyšnú rukoväť, ktorá zostala zachytená v objímke, umiestnením jednej zo strán podložky na kolík na schod, ako v tomto príklade. Nízka stena alebo dokonca pracovný stôl bude tiež dokonalá.

Krok 3: Nasaďte novú rukoväť


Umiestnite novú rukoväť (kompozitnú) tak, aby uhol hrotu na fotografii vyzeral. V opačnom smere by ste vždy mali pôdu, ktorá by bola zaklinená medzi koncom rukoväte a železom rýča. Ďalším bodom pozornosti: skontrolujte, či rukoväť nemá špecifické zakrivenie, ktoré by podmienilo smer inštalácie. Ak to neviete, predstavte si, že váš rukáv je rovný a umiestnite zakrivenie rukoväte tak, ako by ste si predstavovali, keby bol vystavený silnému stresu.

Krok 4: Zatlačte a pripevnite rukoväť


Táto časť nie je pre niektorých vždy príliš logická. Pri tlačení hlavy nástroja na rukoväť narážame na zem na opačnej strane nástroja, to znamená na hornú časť rukoväte, aby sme nástrojovú žehličku dali dole pozdĺž rukoväte, kým sa úplne nezastaví. Niekoľkými ostrými a silnými údermi poklepte na hlavu rukoväte, aby ste správne uchytili rýč.
Položte sa na zem a zaskrutkujte skrutku do rukoväte. Môže sa dokonca vyskytnúť predbežný otvor, ktorý by ste mali vidieť v otvore alebo v otvore (pozdĺžny otvor) v objímke. Ak to tak nie je, skontrolujte svoju existenciu inde, aby ste odstránili akúkoľvek možnosť zlej montáže. Ak neexistuje, je perfektný, môžete skrutkovať, kam chcete. Na kombinovanej rukoväti použite dlhú a tenkú skrutku, inak budete mať všetky problémy na svete, aby ste ju zatlačili, pretože okrem toho, že sa rozlomia, sú tieto rukávy veľmi odolné voči vonkajším agresiám.
Váš nástroj je pripravený na druhý život.