Užitočný

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri výbere vašej splitovej klimatizácie

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri výbere vašej splitovej klimatizácie

Spomedzi rôznych riešení v oblasti klimatizácie sa systém split (v angličtine „samostatný“) javí ako jeden z najpohodlnejších návrhov, pretože je efektívny, vyžaduje málo práce a má nižšiu hladinu hluku ako monobloková klimatizácia. Ak vás tieto výhody zvádzajú, tu je niekoľko chýb, ktorým sa treba vyhnúť pri výbere vašej splitovej klimatizácie.

Chyba č. 1: nerozlišuje medzi mobilným a pevným rozdelením

Ak je rozdelená klimatizácia vo forme dvoch samostatných blokov, z ktorých jeden sa má inštalovať vo vnútri a druhý vonku, existuje niekoľko kategórií. V skutočnosti si môžete zvoliť mobilnú verziu s vnútorným modulom na kolieskach a časťou, ktorá sa má nainštalovať vonku, pripojenou hadicou, ktorá prechádza oknom alebo iným otvorom v stene. Ideálny ako riešenie zálohovania, tento systém nevyžaduje žiadnu osobitnú inštaláciu, a preto uspokojí vaše potreby s jedinou nevýhodou zaberania malého miesta; bude tiež potrebné zabezpečiť otvor smerom von. Upozorňujeme, že existujú aj pevné splitové klimatizačné systémy, v ktorých je interiér a exteriér pripevnený k stene. Toto riešenie preto zahŕňa vytvorenie otvoru v stene, ale ponúka väčšie pohodlie a vyššiu účinnosť.

Chyba č. 2: Rozdelenú klimatizáciu vyberajte iba na leto

Ak klimatizácia v lete evokuje hlavne ochladzovanie vzduchu v interiéri, v zime môžete svoj split systém využiť aj výberom reverzibilného systému. Takto je proces opačný: namiesto odstraňovania kalórií von cez chladivo funguje klimatizácia ako tepelné čerpadlo s vonkajšou stranou. Preto sa rozhodnete pre udržateľný systém po celý rok, ktorý tiež spotrebuje málo energie.

Chyba č. 3: Mysli si, že vaša splitová klimatizácia dokáže ochladiť iba miestnosť

S jedným modulom je split klimatizácia schopná chladiť miestnosť v rozsahu od 10 do 30 m2. Ak sú vaše potreby väčšie a chcete napríklad chladiť niekoľko miestností, je to možné vďaka dvojitému rozdeleniu, tj vonkajšej pevnej jednotke a dvom vnútorným pevným jednotkám. Ešte viac miestností na chladenie? Multisplit môže ochladiť až šesť miestností na rovnakom princípe.

Chyba č. 4: ignorovanie napájania zariadenia

Pred výberom zariadenia, či už pevného alebo mobilného, ​​nezabudnite skontrolovať technické špecifikácie podľa vašich potrieb. Čím vyššia je vonkajšia teplota, tým silnejšia bude vaša klimatizácia: budete musieť zvoliť vyššiu chladiacu kapacitu, vyjadrenú vo wattoch. Nezabudnite tiež porovnať mieru odvlhčovania, ktorá je vyjadrená v litroch / deň, pretože čím vyššia je, tým viac získate optimálny vnútorný komfort.