Tipy

Aké izbové rastliny môžu v tieni prosperovať?

Aké izbové rastliny môžu v tieni prosperovať?

Izbové rastliny, svetlo a tieň

Na rozdiel od toho, čo si človek môže myslieť, izbové rastliny nie všetky majú rovnaké svetelné potreby. Niektorí z nich sa preto môžu celkom potešiť a prekvitať v slabo osvetlených izbách, dokonca aj vo veľmi tme.

Či už ide o zelené rastliny aleboizbové kvitnúce rastliny, tiene milujúce rastliny sú tiež ideálne na dotyk života a farieb, keď svetlo nie je príliš prítomné. Bolo by škoda vzdať sa ich krásy!

Môže kvetina izbovej rastliny, ak jej nie je jasnosť?

Aj keď je potrebné pestovať alebo pestovať väčšinu kvetov a rastlín na slnečnom mieste, niektoré kvitnú najlepšie v slabo osvetlenej miestnosti!

Toto je napríklad prípad mnohých tropické rastliny pôvodom z lesov v Južnej Amerike: keďže rastú vo veľmi hustej vegetácii a kde je ťažké preniknúť svetlo, potrebujú podmienky, ktoré sú v blízkosti ich prirodzeného prostredia, aby mohli rásť a vychutnať si bohaté kvitnutie. To znamená, že aj keď sa nachádzajú v tmavej oblasti, pravdepodobne nezmiznú!
 

Izbové rastliny pre tmavé miesta: rastliny ďaleko od krehkého

Dobrá správa: izbové rastliny, ktoré milujú tieň sú oveľa menej krehké ako milovníci slnka! Tieto rastliny sú dokonca známe (a oceňujú sa!) Pre svoju robustnosť: fanúšikovia tiene v interiérových rastlinách sú preto obzvlášť dobre vhodní pre ľudí, ktorí nemusia mať nevyhnutne zelenú palicu ... alebo ktorí musia byť pravidelne neprítomní doma.

Pretože okrem požiadavky na málo slnka sú tieto rastliny pomerne početné, aby mali len malú potrebu na zalievanie a hnojenie. Čo viac si môžete vyžiadať?
 

Je možné nainštalovať zariadenie v úplnej tme?

Nezabudnite na jednu vec: ak chcete inštalovať izbové rastliny v tmavej miestnosti a bez zdroja svetla na základni, budete musieť automaticky nainštalovať systém umelého osvetlenia, aby mohol prekvitať.

V skutočnosti vo všeobecnosti každá rastlina, aj keď si uvedomuje tieň, potrebuje na život minimum svetla. Môže stačiť nepriame alebo mäkké svetlo.
 

Top 10 tiene milujúcich izbových rastlín

Ak máte zle osvetlený interiér, ale napriek tomu ho chcete ozdobiť rastlinami, vyberte si rastliny alebo kvety:

  1. Spathiphyllum, tropická rastlina pochádzajúca z Južnej Ameriky, ktorá kvitne po celý rok a ktorá okrem toho oslabuje.
  2. Dieffenbachia, rastlina s veľmi dekoratívnymi škvrnitými listami.
  3. fatsia japonica, rastlina, ktorá vyžaduje málo svetla a mala by sa napojiť, len keď je jej koreňová guľa suchá.
  4. sukulenty dôrazne sa odporúča ozdobiť zle osvetlenú miestnosť.
  5. juka celkom dobre podporuje suchú a tmavú atmosféru.
  6. vnútorné azalky a Calathea oceňujte miesta s malým množstvom svetla za predpokladu, že ich substrát je vždy trochu vlhký.
  7. kopyto Venuše, rôzne druhy orchideí, rád v lete rád v zime kvitne lepšie.
  8. papraď, ktoré je možné umiestniť do pomerne tmavej kúpeľne (stále však bude potrebovať dve hodiny denného svetla denne).
  9. brečtan, veľmi dekoratívne a rastie takmer bez údržby.
  10. konopná dlaň, ktoré na rozdiel od všeobecného presvedčenia nepotrebujú veľa svetla, aby si vyvinuli svoje nádherné plutvy.

Bez zabudnutia: cyklámen, teaucuba, ostroha ...