Užitočný

Ako úspešne postaviť vonkajšie schodisko?

Ako úspešne postaviť vonkajšie schodisko?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Konštrukcia vonkajšieho schodiska sa nesmie brať na ľahkú váhu a prevádzka vyžaduje určité technické zručnosti. Ak sa rozhodnete začať bez pomoci odborníka, tu je niekoľko tipov na úspešnú výstavbu schodiska.

Navrhnite plán

Aby bolo možné uspieť na schodisku, príprava sa počíta rovnako ako realizácia sama osebe, pretože zaručením úspechu zaručíte splnenie plánov tejto poslednej. Najprv určte svoju potrebu a ideálne umiestnenie pre vaše schodisko. Potom vypočítajte počet požadovaných krokov, pričom dodržiavajte niekoľko pravidiel, ktoré vám pri používaní poskytujú komfort a bezpečnosť. Uvedomte si, že ideálna výška kroku je medzi 15 a 18 cm. Nezabudnite vziať do úvahy veľkosť okruhu, to znamená hĺbku kroku. Ak je to možné, rozhodnite sa pre kroky so značnou hĺbkou a vytvorte schodisko s väčšou šírkou. Z bezpečnostných dôvodov by hĺbka dezénu nemala byť menšia ako 24 cm.

Pripravte pôdu

Ak chcete pripraviť priestor, ktorý dostane schodisko, vymedzte zem, potom uvoľnite a evakuujte zeminu, aby ste vytvorili základy svojho schodiska. Aby sa táto úloha uľahčila, je lepšie vykonávať tieto práce v letnej sezóne, pretože zem je potom menej ťažká a nepriaznivé počasie nezabráni vysychaniu betónu a neodloží vašu stránku.

Realizácia a obliekanie

Ak ste sa rozhodli pre schodisko s stĺpikmi alebo ste urobili drevené schodisko, musíte ich jednoducho zalepiť do zeme. Na vytvorenie schodiska je potrebné vytvoriť základňu pomocou drevených dosiek. Schodisko budete musieť napríklad vystužiť napríklad pomocou drôteného pletiva a postaviť dosky, ktoré sa použijú ako stúpačky. Potom prichádza betónovací krok do dvoch stupňov: prvý hrubý betón a druhý tekutý na naplnenie schodov. Tip: Aby ste predišli stagnácii vody, naplánujte sklon asi 1 cm. Sušenie je potom nevyhnutné a potrvá približne týždeň, kým otvoríte schody. Teraz môžete schodisko nechať drsné alebo ho zvážiť pokrytím materiálom, ako je drevo, obkladové kamene alebo dokonca dlaždice.

Schodiskové riešenie v súprave

Aby ste obmedzili prácu a nemuseli tvoriť a nalievať betón, môžete si tiež zvoliť inštaláciu schodišťa, ktoré má niekoľko modulov, ako ponúka Jouplast so svojím produktom Modulesca. Jedná sa o štruktúru zo sklenených vlákien vystuženého materiálu, ktorú môžete zostaviť, vyplniť štrkom a obliekať podľa svojich predstáv. Toto riešenie vyžaduje jednoduché vyplácanie pôdy bez ťažkého zariadenia. Schodisko Modulesca sa prispôsobí svojej strmosti vďaka svojej modularite a iba pomocou lopaty, skrutkovača a úrovne si jednoducho prispôsobíte svoju inštaláciu bez zložitých výpočtov. Vytvorenie vonkajšieho schodiska je preto ľahké a predovšetkým rýchle riešenie.