Informácie

Recept: horchata de chufa s kuchynským klusákom

Recept: horchata de chufa s kuchynským klusákom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pokiaľ nie ste Španieli alebo nezažívate všetky svoje letá vo Valencii, pravdepodobne o horchata de chufa nič neviete. Bol to môj prípad pred niekoľkými dňami, predtým, ako som dostal kuchynský klusák, ktorý sa tento mesiac venoval španielskej kuchyni. Príležitosť pre mňa sa pustiť do prekvapivého kulinárskeho dobrodružstva s krabicou z mája.

Krabička na kuchynský klusák

Ak ste zvyknutí na škatule alebo škatule, viete, že to, čo robí tento koncept úspešným, je prekvapením, že každý mesiac objavíte vnútro vášho balenia. Dnes tento systém nájdeme vo všetkých oblastiach: najmä v oblasti krásy, ale aj gastronómie. S kuchynským klusákom cestujete so svojim podnebím, pretože každý mesiac sa cení kulinárske špeciality krajiny. Napríklad mesiac máj sa oslavuje v Španielsku. V súprave tak nájdeme slnečnicové semená, olivový olej, caballitas en escabeche, ryžové bomby, sépiové farby, turron a chufas (tie z dnešného receptu) ). Aby vás sprevádzali na tejto kulinárskej ceste, dodávajú sa výrobky s kuchynskými plachtami, aby sa vytvorilo kompletné menu pre 4 až 6 osôb. Spomedzi všetkých návrhov som si vybral horchata de chufa, pretože som nevedel absolútne nič a že záujmom tohto druhu boxu je, aby sme objavili nové kulinárske územia. Takže dnes večer budem jesť menej hlúpo!

Chufa horchata

Horchata de chufa je čerstvý a sladký nápoj typický pre oblasť Valencie. Vyrába sa z tigrích orechov, závodu, ktorého je Španielsko popredným svetovým výrobcom. Získaním rastlinného mlieka sa získa jeho rastlinné mlieko a potom sa zmieša s cukrom. Pokiaľ ide o chuť, niektorí ľudia ju porovnávajú s mandľovým mliekom.

Prísady pre chufa horchata

- 250 g chufov - 1 liter vody - 125 g cukru

Materiál pre chufa horchata

Dobrý mixér, pretože chufy nie sú najjemnejšie. Použil som tu robota Kenwood Multipro. Číňan, ktorý zbiera mlieko (alebo čistú handričku a svaly).

Recept

Nakoniec najkomplikovanejšie pripraviť chufa horchata je nájsť chufy! Je to skutočne prvýkrát, čo som videl tieto podivné hľuzy luskáčika a podľa môjho výskumu je pre Španielov vo Francúzsku veľmi ťažké získať tieto prísady. Vďaka skrinke kuchynský klusák môžete tento krok preskočiť.
Krok 1 - Akonáhle sa vám podarí dostať chufy, mali by ste ich namočiť do vodného kúpeľa na dva alebo tri dni. Voda z kúpeľa sa pravidelne vymieňa a potom sa chufy prepláchnu, až kým voda nebude číra.
Krok 2 - Po niekoľkých dňoch sa chufy zmiešajú ich umiestnením do mixéra s 25 cl vody. Po niekoľkých minútach v robote prefiltrujte s Číňanmi a potom vložte chufy do mixéra znova s ​​25 cl vody. Táto operácia sa opakuje ešte dvakrát, kým sa nepoužije celý liter vody.
Krok 3 - Akonáhle sa získa surové mlieko, zmieša sa so 125 g cukru. Pred ochutnaním sa nápoj vloží do chladničky najmenej dve hodiny, aby bol dobre ľadový. Pokiaľ ide o ochutnávku, musím priznať, že nápoj vôbec nebol podľa môjho vkusu. Je potrebné povedať, že nie som fanúšikom rastlinných mliečnych výrobkov bez ohľadu na to, aké rastliny sa používajú. Avšak a niektoré z nich možno prekvapím, ochutnávka vyšla na pozadí. Zvedavosť a dojem, že sa ponoríte do novej kultúry, sa zvíťazila, takže som si s veľkým potešením vytvoril tento recept. Očividne by nám polevou na torte bolo zaobchádzať so mnou, ale ja som na veži dobre dobehol. Chcete vyskúšať exotické recepty ako ja? Hrajte a vyhrajte kuchynskú súpravu Kitchen Trotter zodpovedaním 3 veľmi jednoduchých otázok, ktoré tu kladiete! Kuchynský klusák, mesačná súprava za 25 € mesačne alebo 240 € za 12 mesiacovKomentáre:

 1. Wyifrid

  Uspokoytes!

 2. Togal

  Máš pravdu, nie je na to vhodný čas

 3. Perceval

  Ďakujeme za vašu pomoc v tejto veci. Všetko jednoducho geniálne.

 4. Hugo

  I recommend that you come to the site, on which there are a lot of articles on this issue.

 5. Cynric

  V tomto niečom je, myslím si, že je to dobrý nápad.Napíšte správu