Užitočný

Kuchyňa Brazílie podľa Heloisa Bacellar

Kuchyňa Brazílie podľa Heloisa Bacellar


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri príležitosti vydania jej kuchárskej knihy „Vyrobené v Brazílii“ vo Francúzsku sme položili niekoľko otázok brazílskej Heloise Bacellarovej, ktorá vykonáva úrady vo svojej reštaurácii v Sao Paule a ktorá strávila rok vo Francúzsku učením sa našej techniky kulinárske. Takže sme sa jej opýtali na tento dôležitý kus, ktorý varí. Dekorácie, zvyky, vybavenie, objavte s nami, ako Brazílčania žijú varenie každý deň.

Aký vzťah majú Brazílčania so svojou kuchyňou?

V minulosti bola kuchyňa čisto funkčným priestorom. Nejedli sme tam a niet pochýb o tom, že tam prijmeme priateľov, dobrých desať rokov táto myšlienka maskovania kuchyne mizne. Dnes sa Brazílčania púšťajú do práce na zjednotení obývacej izby a kuchyne. Otvorená kuchyňa má tú výhodu, že tu, rovnako ako kdekoľvek inde, môže variť uprostred ostatných. Doma je kuchyňa skutočným životným priestorom, jeme tam a tiež tu prijímame našich priateľov.

Aký je štýl brazílskej kuchyne?

Keď bola kuchyňa „skryta“, konečne neexistoval dôvod premýšľať o jej výzdobe, ale dnes mnohí Brazílčania chcú priviesť osobný dotyk a investovať do jej výzdoby. Niektorí sa rozhodnú pre moderný štýl v čiernej, bielej alebo šedej farbe so škandinávskymi dotykmi. Vintage je tiež trendom, ktorý funguje v Brazílii: všetko, čo je retro, je veľmi vyhľadávané. Moja kuchyňa je štýlovo zariadená a všade v Brazílii, vo Francúzsku a na celom svete nájdete veľa starých riadov. Keď ľudia dorazia do môjho domu, hovoria mi, že ich nútia robiť to isté. Pre mňa je dôležité vedieť variť a jesť na mieste plnom šarmu.

Aké objekty sa nachádzajú vo všetkých brazílskych kuchyni?

Najznámejším objektom brazílskej kuchyne je bezpochyby drevená špachtle, nájdete však aj kamenné hrnce z Minas Gerais (mydlá z kameňa) a rustikálnu čiernu keramiku ...

Aká je podstatná zložka brazílskej kuchyne?

Ak hovoríme o čerstvých produktoch, nemôžeme ignorovať kasava. Cassava múka sa bežne používa pre niekoľko receptov, ako je farofa (vyprážaná kasava krupica), pirão (omáčka vyrobená z rybieho vývaru a kasavskej múky) alebo „polvilho“ (kasavský škrob). Ďalšími podstatnými zložkami brazílskej kuchyne sú kokosové mlieko, strúhané kokosové mäso, paprika, palmové srdce alebo guava pasta.

Strávil si rok vo Francúzsku. Aké rozdiely ste si všimli medzi francúzskou a brazílskou kuchyňou?

Obzvlášť veľkosť! V Brazílii sú domy a apartmány oveľa priestrannejšie ako v Európe, preto sú miestnosti ako kuchyňa ako také väčšie a vybavenie, najmä chladnička, je prispôsobené tomuto priestoru. Vo veľkých mestách ako Sao Paulo alebo Rio nie sú Brazílčania zvyknutí robiť malé nákupy. Skôr chodia na trh raz týždenne, aby si kúpili zeleninu, mäso a ryby. Zvyšok chodia do supermarketu raz mesačne. Vo Francúzsku máte veľa potravinárskych remeselníkov a remeselníkov, ktorí majú vlastné podnikanie, Francúzi majú privilegované vzťahy s výrobcami syrov, mäsiarmi alebo rybármi. V Brazílii to už sotva existuje, supermarket sa stal normou.

Obrigada Heloisa pre tento rozhovor!

Všetku kuchyňu Heloisa Bacellar nájdete vo svojej knihe „Made in Brasil“ (7,90 EUR v edíciách Larousse), ale tiež pre tých šťastných v reštaurácii La Da Venda v Sao Paule.Komentáre:

  1. Beowulf

    Verím, že si sa mýlil. Skúsme o tom diskutovať. Napíšte mi do PM, hovorí to s vami.

  2. Severn

    There is little sense in this.Napíšte správu