Tipy

Recept: jahodový bazalkový ľadový čaj s rýchlovarnou kanvicou Philips Avance Collection

Recept: jahodový bazalkový ľadový čaj s rýchlovarnou kanvicou Philips Avance Collection


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Keď som bol požiadaný, aby som otestoval kanvicu, okamžite som myslel na horúce nápoje. Normálne by ste mohli povedať, ale keď teploty začnú stúpať a vaše nohy budú chcieť nosiť len žabky, je ťažké sa sústrediť na horúcu kávu alebo vriaci čaj. Tak som sa rozhodol prechladnúť horúcou. Ak je to možné vďaka receptu na ľadový čaj, ten, ktorý sa pripravuje za horúca, ho chladí lepšie.

Kanvica Avance Collection od spoločnosti Philips

Dnes sú kanvice už s bodom varu spokojné, možno by sme ich mali dokonca premenovať, pretože majú iný talent ako vriacu vodu. Pretože teplé nápoje sa považujú a považujú za skutočné jedlá, rozumieme, že teplota potrebná na ich prípravu nemala vplyv na kvalitu nápoja. Rovnako ako „prevarená káva sa zaskrutkuje ", pokazený čaj je pokazený. Kanvica Avance Collection preto ponúka programy pri rôznych teplotách (40, 80, 90, 95 a 100 ° C), takže každý nápoj sa pripravuje podľa pravidiel v odbore. Môže tiež vďaka funkcii udržujte vodu na požadovanej teplote Udržujte v teple , Pri používaní je kanvica veľmi príjemná: oceňujeme jej ticho a ľahké použitie. Keď voda dosiahne správnu teplotu, varuje vás vizuálny signál (program prestane blikať) a diskrétny zvukový signál.

Ľadový čaj

Rovnako ako horúci čaj, ľadový čaj je vážna vec. Niektorí ľudia odporúčajú varenie čaju za studena pre jemnejšiu a menej horkú chuť, ale existuje aj veľa receptov, kde sa čaj varí horúci a potom sa ochladí. To je napríklad prípad Spojených štátov, ktoré sú zdrojom tohto osviežujúceho nápoja. Je to trochu americký folklór, ale viete si predstaviť, že juhoameričania popíjajú ľadový čaj na svojich terasách. Preto som hľadal recept na druhej strane Atlantiku a objavil som v Martha Stewart tento ľadový čaj s jahodovou bazalkou, ktorý akoby zodpovedal vo všetkých ohľadoch mojim očakávaniam pre letné nápoje.

Zloženie ľadového čaju s jahodovou bazalkou

8 vrecúšok čierneho čaju alebo 3 polievkové lyžice sypkého čierneho čaju 500 g jahôd, lúpaných a rozštiepených na väčšie 25 l vody 180 g cukru Banda bazalkového ľadu na servírovanie

Recept


Krok 1 - Varte liter vody výberom programu s teplotou 100 ° C vašej kanvice. Akonáhle tlačidlo prestane blikať, voda má správnu teplotu.
Krok 2 - Nechajte čaj strmý pár minút. V pôvodnom recepte je uvedený čas päť minút, ale po troch som radšej čaj vybral z dôvodu farby môjho nápoja. Potom nechajte vychladnúť.
Krok 3 - V panvici varte 25 cl vody a cukru. Akonáhle sa cukor rozpustí, vyberte panvicu z ohňa a pridajte listy bazalky (ponechajte trochu na ozdobu). Nechajte vylúhovať 10 minút.
Krok - Odstráňte listy zo sirupu a nalejte ich na jahody, ktoré ste predtým umiestnili do misy. Nechajte stáť 25 minút, kým sa celý ochladí.
Krok 5 - Vo veľkej nádobe alebo karafe kombinujte čaj a jahody so sirupom. Miesto v chladničke, kým ochutnávka. Tesne pred podávaním pridajte posledné listy bazalky a kocky ľadu. Verdikt: Každý ocenil tento nápoj, ktorý bol čerstvý, ľahký, ale tiež chutný so sirupom a jahodami. Ako oficiálny letný nápoj preto prijímame ľadový čaj s jahodovou bazalkou!Komentáre:

  1. Avenelle

    Sorry for interrupting you, there is a proposal to go down another route.Napíšte správu