Informácie

Pancierované dvere verzus tienenie dverí: čo si vybrať?

Pancierované dvere verzus tienenie dverí: čo si vybrať?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pretože 80% zlodejov sa snaží vstupovať do domácnosti cez predné dvere, je dôležité ich zaistiť, najmä ak žijete v izolovanej oblasti. Na tento účel existujú dve riešenia: tienenie dverí alebo pancierové dvere. Prehľad výhod týchto návrhov na lepšie rozhodovanie.

Na čo slúžia pancierové dvere alebo štít dverí?

Pred výberom je dôležité si uvedomiť, že nech už je vybraté akékoľvek riešenie, nejde o to, aby boli vaše dvere chránené pred neoprávneným zásahom, ale o oneskorenie vniknutia. Štúdie ukázali, že zlodeji sú ľahko odradení, ak dvere odolávajú, pretože spoliehajú na rýchlosť, aby zaručili ich diskrétnosť. Okrem toho, keď sú dvere zaistené, vniknutie vyžaduje veľa hluku, a tak priťahuje zvedavosť susedov a okoloidúcich. Zaistenie vašich dverí zabráni tomu, aby pri zaklopení ustupovalo a aby sa uvoľnilo pomocou páčidla.

Tienenie dverí pre zachovanie pôvodných dverí

Tienenie dverí spočíva jednoducho v pridaní oceľového tieniaceho plechu k vašim existujúcim dverám (praktické pri bývaní v budove alebo v podoblastiach, ktoré kladú štýl dverí). Aby bolo toto zariadenie efektívne, bude potrebné pridať na rám dverí tienenie, pretože by to bolo príliš ťažké pre pánty, ktoré nesú váhu. Ideálne je dokončenie tienenia bezpečnostným zámkom. Uvedomte si, že existujú dve riešenia tienenia dverí: ploché tienenie, ktoré jednoducho zakrýva vaše dvere, a tienenie tienenia, ktoré má na každej strane návrat, čo najlepšie chráni dvere a ich okraje.
Tienenie dverí umožňuje výraznú dodatočnú bezpečnosť, aj keď nevieme jeho úroveň odporu (v továrni nie je možné vykonať žiadny test), výsledok závisí od vašich dverí a inštalácie tienenia. Ide teda o riešenie, ktoré nie je certifikované Národným strediskom pre prevenciu a ochranu (CNPP) a ktoré môže byť požadované vaším poistením. Pokiaľ ide o ceny, tienenie dverí môže byť o 30% lacnejšie ako pancierové dvere, pretože materiály budú nižšie, ale dajte si pozor na mzdové náklady. Preto neváhajte porovnať ponuky.

Jednotka obrnených dverí pre optimálnu bezpečnosť

Pancierové dvere, ktoré sú certifikované CNPP, prechádzajú laboratórnymi testami tak, aby ponúkli normu klasifikovanú do troch úrovní zodpovedajúcu dobe odolnosti proti vlámaniu: A2P BP1, BP2, BP3 počas 5, 10 a 15 minút (v danom poradí) to isté platí pre bezpečné zámky). Dvere a rám tvoria jeden a ten istý blok tak, aby čo najviac sťažili vniknutie. Všimnite si, že pancierové dvere majú skôr štandardné veľkosti, ale štýl výzdoby sa do značnej miery vyvinul. Takto môžete získať napríklad drevenú krytinu. Počítajte medzi 1 500 a 4 000 EUR za jednotku obrnených dverí (tu sú materiály drahšie ako práca).Komentáre:

 1. Chadburn

  absolútne s tebou súhlasím. To je dobrý nápad. Podporím ťa.

 2. Ioakim

  A very funny opinion

 3. Akinorn

  Môžete byť zmätení?

 4. Febar

  Prepáčte, ale podľa mňa sa mýlili. Som schopný to dokázať. Napíšte mi do PM, hovorte.Napíšte správu