Užitočný

V kancelárii Jacqua Guillemeta, zakladateľa Pylones

V kancelárii Jacqua Guillemeta, zakladateľa Pylones

Tieto produkty určite poznáte. Flashy, trochu šialené a napriek tomu úplne efektívne, siahajú od kuchynských doplnkov po zrkadlá kabeliek. Ich znamenie poznania je viditeľné voľným okom: dávajú dobrú náladu, sú hravé. Slovo, ktoré apeluje na zakladateľa Jacquesa Guillemeta so svojou manželkou Léou zo značky Pylones a veľkým milovníkom týchto malých vecí, ktoré zafarbujú život. Stretnutie v jednej z kancelárií tohto svetového klusáka.

Batérie v zeitgeist

Jacques a Léna Guillemet začali podnikať v Deň práce v roku 1985. Je ťažké zabudnúť na taký dátum, najmä keď začnete pracovať. Ich nápad bol taký jednoduchý ako pôvodný: mať obchod, ktorý by potešil iba položky. Dajte si pozor, nie obyčajný darčekový obchod, kde by ste prišli navštíviť svadobný zoznam. Nie, to, čo si predstavovali, bolo miesto, kde by ste chceli všetko, či niekomu dať darček alebo sa pokaziť. V páre je Léna nadšená výrobou, „robením“ s tým, čo a ako. Pokiaľ ide o Jacquesa, je to komerčný génius. Pochádzajúci z blšího trhu nemal ani odbornosť na to, aby si splnil svoj sen. Boli však mladí, nadšení, múdri a dobre obklopení skupinou priateľov, ktorí boli dosť nadaní dizajnom. Tým, že sa zaujímali o latex, padli priamo na trend. Niektorí si možno pamätajú ich náramky z tohto materiálu a ktoré boli v tom čase všetky zlosti. Jacques má stále niekoľko zberateľov. Tento veľmi komický, vtipný, nezvyčajný klenot bol navrhnutý šokujúcim triom vrátane Catherine Lévy a Ségolène Prébois (ktorí vytvoria Tsé-Tsé Associées).

Fotokredit:

Počíta sa s dobrým humorom

„Chceli sme populárne a prístupné výrobky, vysvetľuje Jacques. A pokračovali sme v tomto tempe. Dnes sa predávame na medzinárodnom trhu, ale naša koncepcia je ako univerzálny jazyk. V Paríži alebo na druhom konci sveta Reakcie sú identické. Dôležitejšia je dobrá nálada, ktorá vyvoláva túžbu kúpiť. “Ak je univerzálnosť jednou z obáv dizajnérov Pylonu, musíme k nej pridať kolektívnu pamäť a tradíciu. , „Veľa som cestoval a nakoniec som zistil, že sme si veľmi blízko. Predmety majú spoločný pôvod. Ľudia ich robili pre svoje každodenné použitie a bez ohľadu na ich kultúru, inšpirovali sa prírodou. „Pre ilustráciu, Jacques Guillemet rozpráva príbeh kúpacie šalátové servery Pylonov, ktoré extrapoláciou nie sú tak ďaleko od staroegyptských lícnych kerl. Za týmto bestsellerom značky nasledoval ďalší. tri cestoviny lyžice , vyzerajú ako 3D verzie pre karikatúry. Inšpirovali sa Cranachovými tromi gránami po výstavách, na ktorých sa zúčastnil Pylones. O to viac dôvodov ich transformovať na fetišové objekty.

Fotografie:

Objekty rozprávajú príbeh

Jacques Guillemet je zbláznený do predmetov a je zberateľom bez toho, aby bol jeden. Jeho poklady nie sú nedosiahnuteľné, predražené. Väčšinou ide o neobvyklé kúsky, ktoré sa našli náhodou a ktoré sa mu páčili, pretože sú poetické, dokonca aj v zlom stave. Tieto izby týrané životom alebo ich predchádzajúcimi majiteľmi ich považuje za „prekrásne“. Nezáleží na tom, či sú vykorenení, opravení, rozprávajú mu príbeh, pokiaľ to nie je ten, kto ho vymyslel. „Mám určitú sumu, pripúšťa. Jeden z mojich obľúbených je tento zlomený muž, Kus chýba, ale páči sa mi to, pretože mi vyvoláva rovnováhu. Ramená sú ako druh kyvadla a drží! "

Fotokredit:

Nezmysel na jeho stole

Medzi jeho ďalšie nálezy patrí aj toto malý robot , prikývol hlavou, keď sa jeho batéria nabila solárnou energiou. A v tom istom duchu, ale novšie, je tento v bielom plaste, objavený v Japonsku. „Našla som to v garáži starej dámy, ktorá predávala, rovnako ako náš predaj v garáži, to, čo už nechcela. Dlho som sa na to pozerala a bolo to také vtipné, že som ju vytiahol môj mobil a ja som to nakrútil. A potom, keď som odišiel, chytila ​​ho a ponúkla mi ho. ““ Prišiel sa pripojiť k kurzom a končí vo svojej kancelárii. Niektorí by to mohli nazvať trikmi, nie on. Dôkaz, že môžete mať detské oči a riadiť rodinný podnik s viac ako 700 zamestnancami.

Fotokredit:

Medzi mravcom a cikádou

Od vytvorenia Pylones sa Jacques Guillemet postaral o to, aby aspoň jedna kópia každého objektu bola navrhnutá a vyrobená jeho spoločnosťou. Sú viditeľné pre všetkých vo veľkých vitrínach. Veľmi pozorne sa venuje svojmu „potomstvu“, ktoré včera umožňuje povedať vývoj spoločnosti novým zamestnancom, ako aj distribútorom. Spôsob, ako prinútiť ľudí, aby pochopili ducha domu a zjednotili sa. Každý si napríklad uvedomuje, že farebné sudy, ktoré sa dnes používajú na vystavovanie výrobkov v obchodoch, pôvodne obsahovali latex použitý na prvé predmety. V jeho kanceláriách sú tiež. Na jednom z nich stojí Lopy , malé postavičky medzi mravcom a cikádou, ktoré vytvoril Jean Bourdier. Toto sú maskoti Pylones. Kombinácia práce a fantázie. Niečo nám to pripomína a budúci rok to bude 30 rokov.

Fotokredit: