Komentáre

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri mestskom kurníku

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri mestskom kurníku

Tento rok je trendom vytvoriť si vlastný kurník ... a je to možné aj v mestskej záhrade. Dve malé sliepky stačia na jednoduché potešenie z ich obdivovania alebo na zozbieranie čerstvých vajec. Ideálne pre to, aby vaša rodina získala pocit, že sa v srdci mesta ... ale nie za akýchkoľvek podmienok!

Neukladajte kurník na balkón

Ak je možné zdvihnúť niekoľko sliepok na spodku vašej mestskej záhrady, ich inštalácia na balkón je iba utopickým predajným miestom. „Som úplne proti kuraciemu kurníku na balkóne,“ hovorí Jean-Michel Tavernier, nákupca domácich miláčikov v spoločnosti Botanic, ktorý tiež neodporúča impulzívne nákupy. „Rovnako ako pri každom adopcii zvieraťa musíte pred nákupom kurčiat dôkladne premyslieť ... V mestských oblastiach sa v súčasnosti zvyšuje miera opustenia hydiny so SPA.“ Uistite sa, že máte dostatok priestoru pre ich pohodu, sú to domáce zvieratá ako pes alebo mačka. „Nikdy sa nemôžeme dosť zopakovať, aby boli sliepky šťastné, potrebujú priestor na bláznenie“, spomína Cécile Schmitt, vášnivý a autor knihy „Moje prvé sliepky, návod na použitie“ (Rustica Editions, 5, 95 €). Obyvatelia miest si často vyberajú niekoľko trpasličích sliepok, ktoré majú pár vajíčok: počítať najmenej 6 m² podlahovej plochy.

Nerobte prostredie svojich sliepok pecou alebo iglú

Výber ich biotopu je samozrejme veľmi dôležitý pre ich blaho, pretože v obmedzenom priestore tu strávia celý život. Väčšina modelov na trhu zahŕňa krytú časť, ktorá sa dá večer uzavrieť, a uzavretý okrúhly park, ktorý sa dá ráno otvoriť, aby mohli celodenne rozťahovať svoje nohy; musí obsahovať aj ostrieža. V súčasnosti existujú plastové mestské kuracie múčniky, ktorých dizajn je veľmi dôležitý a ktorých hlavným prínosom je hygiena, ale pre pohodlie, ktoré hydine počas celého roka ponúkajú, sú drevené kuracie múčniky. , ktorých formy sú rôzne. Svoje mestské kurča si môžete tiež sami vybudovať! Umiestnite ho na základné strategické miesto, ktoré umožní vašim kurčatám žiť dlho: nie príliš vlhké, málo veterné a príliš slnečné. Na tento posledný bod môžete skryť časť parku, aby mali vaše kurčatá vždy priestor v tieni. Nakoniec ich ochráňte pred hlavnými predátormi (potkany alebo dokonca líšky) umiestnením mestského kurča na betónovú dosku a obklopte ho drôtenou sieťou.

Nezabudnite na svoje sliepky

Je pravda, že sliepky sú známe tým, že nevyžadujú veľa údržby, a to je navyše argument, ktorý osloví mnoho kupujúcich ... Napriek všetkému potrebujú pravidelnú prítomnosť, aby mohli žiť do 5/6 rokov v dobré podmienky. V priemere im nechajte venovať 15 minút denne, a ak ste preč, požiadajte suseda, aby pravidelne prichádzal. Naplňte ich napájač a napájač raz týždenne (bez vody, najmä v lete, sliepka neprežije 24 hodín!) A kuraciu múčku čistite raz mesačne, aby ste odviedli exkrementy, nasaďte slamu a aplikujte prírodné produkty, aby ste zabránili všiam. červená a hmyz.

Nemyslite na svoje sliepky ako na kompostéry na nohách

Sliepky sú určite všežravé a na strane ponuky sa naozaj ťažko uspokojujú. Dobré jedlo však umožní pravidelnú ovipozíciu: predovšetkým obilniny (semená alebo zmesi vo forme granúl) a zeleninové a ovocné šupky. Niekedy niekoľko zvyškov mäsa ... Okrem toho distribúcia potravín bez nadmerného množstva tiež zabráni prilákaniu dravcov. Vo všeobecnosti musí byť váš mestský kurník na kurčatá udržiavaný čistý!

Neprijímajte kohúta

Obyvatelia miest si často vyberajú pre svoje čerstvé vajcia kurčatá ... Pamätajte, že na to nepotrebujú kohútika! Okrem toho sa v meste a najmä v spoluvlastníctve vyhýbajte kohútom, ktorí spievajú skoro a sú zdrojom konfliktov ... Alebo ak chcete mať kurčatá, požiadajte svojich susedov o povolenie a dozviete sa viac o predpisoch vašej obce. , Osvojte si svoje sliepky vo dvojiciach, aby sa nenudili a skôr trpaslíci. Vaše preferencie môžu ísť do „Padovy“, „Hedvábnej sliepky“, „Holandskej hoopoe“, „Pekingu“, „Wyandotte“ alebo dokonca do „Sebright“ ... Dnes je krásnych málo luxusné kolekcie sliepok. A ak je vaším kritériom vajcia, viem, že niektoré plemená ležia viac ako iné: jednoduchá „červená sliepka“, napríklad „Zlatá gauloise“ alebo dokonca „Leghorn“ (ale druhé je plemeno väčšie). Čokoľvek to bude, budete pripútaní k svojej mestskej sliepke ... Niektoré plemená sú veľmi láskavé a správajú sa ako skutočné domáce zvieratá! Vďaka Jean-Michel Tavernier, Botanic. Čítať: „Moje prvé kurčatá, návod na použitie“, Franck a Cécile Schmitt, vydanie Rustica, 5,95 EUR. Naše praktické záhradné videá