Užitočný

Účinne chráňte pred termitmi

Účinne chráňte pred termitmi


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Termity sú malé tzv. Xylofágne druhy hmyzu. Tieto sa živia časticami dreva, a preto sa môžu usadiť v našich domovoch. Termiti sú nebezpeční, pretože poškodzujú nábytok a základy domu. Ochrana pred termitmi je preto nevyhnutná. To sa dá urobiť prirodzene alebo chemicky. Ako? Tu sú všetky redakčné tipy.

Udržujte drevo mimo dosahu

Ochrana pred termitmi sa dá robiť prirodzene jednoduchými gestami. Usporiadanie vášho domu a záhrady hrá hlavnú úlohu. Stromy by mali byť vysadené v primeranej vzdialenosti od domu, aby konáre nikdy neboli v kontakte s domom. Ak máte krb, drevo by ste mali skladovať mimo domu. V ideálnom prípade by drevo nemalo byť umiestnené proti jednej zo stien domu. Rovnako ako stromy by to mala byť primeraná vzdialenosť od vášho domova.

Dezinfikovať

Aby ste znížili riziko vzniku termitov, musíte si vyčistiť váš domov. Táto sanitácia vyžaduje vynikajúcu ventiláciu. Uistite sa, že máte funkčný CMV, každý deň vetrajte svoj domov a priestor svojho bytového zariadenia. Vzduch tak voľne cirkuluje a máte prístup ku každému kútiku vášho domova. Mali by ste tiež sledovať vlhkosť v domácnosti. Termiti milujú vlhké prostredie. Preto je nevyhnutná dobrá ventilácia. Investujte do malého vlhkomeru, prístroja na meranie vlhkosti. Existujú jednoduché modely, ako aj prepracované modely, ktoré vám poskytnú teplotu a vlhkosť miestnosti. Ak je vaša vlhkosť napriek dobrému vetraniu vysoká, stavte na absorbéry vlhkosti.

Chemické ošetrenie

Prírodné metódy niekedy môžu byť nedostatočné a je potrebné chemické ošetrenie. Vedzte, že dnes sú tieto liečby oveľa menej toxické. Nie sú nebezpečné pre zvieratá ani prírodu. Medzi ošetreniami nájdete chemické prekážky, ktoré platia okolo rizikových oblastí, ale aj návnad a chemických práškov. Tieto výrobky sa používajú preventívne alebo na ošetrenie. Postupujte podľa pokynov na použitie podľa listu, aby ste optimalizovali prínosy a obmedzili riziká.

Prevencia

Ak chcete zistiť, či chrániť alebo liečiť termity, musíte skontrolovať ich prítomnosť. Za týmto účelom zoberte niekoľko kusov neošetreného dreva a umiestnite ich do svojho nábytku, do svojich obývačiek, do podkrovia a do suterénu. Počkajte niekoľko týždňov a prezrite si kúsky dreva. Ak sú poškodené, musíte pokračovať v liečbe. Spravidla by ste mali svoje drevo pravidelne sledovať. Ak pozorujete malé diery v pravidelných intervaloch, je to preto, že si termiti vo vás našli domov. Upozorňujeme, že odporúčame nechať váš domov skontrolovať odborníkom každých 10 rokov. Táto kontrola umožňuje zistiť prítomnosť termitov, upozorniť na prevenciu a podľa potreby nájsť najvhodnejšiu liečbu.Komentáre:

 1. Orik

  In this nothing in there and I think this is a very good idea.

 2. Jysen

  Bravo, aké sú správne slová ... skvelá myšlienka

 3. Dov

  Mal som podobnú situáciu. Dlho som stúpal, ako sa dostať z vody sucho. Kamarát povedal jedno rozhodnutie, iba niečo, čo som sa tak náhle ponáhľal, aby som zmenil všetko, čo bolo získané spätnou prácou. Rozhodli ste sa byť trpezliví, aby ste sa bližšie pozreli? Ako sa otáča. Čo môžem povedať? Voda opotrebuje kameň. To je naozaj, naozaj tak. Odporúčam autorovi, aby nebol smutný. Ako je to v piesni? „Celý život vpred“.

 4. Mazugis

  Prečítate si toto a zamyslíte sa...

 5. Malakree

  Authoritative answer, funny ...

 6. Guzuru

  I'm sorry, but in my opinion, you are wrong. Som si istý. Let us try to discuss this. Write to me in PM.

 7. Cuanaic

  Bravo, your idea is usefulNapíšte správu