Informácie

Stretnutie s Cédric Voigtom, manažérom záhradnej úpravy na zámku Saint Just

Stretnutie s Cédric Voigtom, manažérom záhradnej úpravy na zámku Saint Just

Keď Cédric Voigt nastúpil do funkcie v roku 2008 ako manažér záhradnej úpravy na zámku Saint Just, park bol v poľutovaniahodnom stave. Táto pustá pôda bez údržby po celé roky má bohaté rastlinné dedičstvo. Tento záhradník ho už nemusí viac transformovať na skutočne príjemný a očarujúci park, kde je dobré chodiť.

Povedzte nám o svojom pozadí

Od 16 rokov som absolvoval školenie v zelených priestoroch, po ktorých som absolvoval niekoľko diplomov (cap-bep-bac a BTS Landscape Development). Následne som pracoval 2 roky v Prince L'Aga Kan v Gouvieuxi, potom som sa skoro 7 rokov pripojil k golfovému prostrediu v Dolce Chantilly. Dnes pracujem v zámku Saint Just už 6 rokov.

Fotokredit: Clémence Millet

Aká bola tvoja misia, keď si prišiel na Château Saint Just?

Najprv som hodnotil pôdu, aby som z nej dostal maximum, pretože oblasť má bohaté rastlinné dedičstvo. Okrem toho je dôležité poznamenať, že doména zostala bez údržby po mnoho rokov, takže bolo potrebné súčasne kombinovať rehabilitáciu existujúcich s ostatnými prebiehajúcimi prácami a novú hotelovú činnosť vlastnosť. To všetko s veľmi obmedzeným tímom, pretože sme 2 zamestnanci na 17 hektároch. Naším hlavným poslaním je obnoviť jeho pôvodnú slávu a pokračovať v histórii tohto parku s neustálym vytváraním pozoruhodných exemplárov.

Fotokredit: Studio Bruno Cohen

Čo dnes môžeme mať v záhradách?

Všeobecné zdobenie miesta s obrovskými letničkami, ale aj pridanie fontán a osvetlenia, ktoré spôsobujú prerušenie života záhrady. Vysadili sme teda viac ako 800 kríkov a 50 stromov z približne dvadsiatich rôznych odrôd vrátane morských jabloní, čo je vzácny druh, ktorého špecifickosťou je obnovenie odrezkov na opätovné vytvorenie nôh. A pred každým stromom štítok označuje jeho rozmanitosť, približný vek a anekdotu o ňom. Panstvo má tiež pozoruhodné stromy, z ktorých niektoré sú staršie ako 200 rokov ... skutočné rastlinné dedičstvo! Vytvorili sme tiež Zenovú záhradu, ako aj aromatickú záhradu vrátane aromatických bylín, ktoré šéfkuchár používa pre svoje ponuky. Jablkový sad sa objavil najmä od roku svojho vzniku. Urobili sme hĺbkové čistenie a obnovenie priekop, ktoré obklopujú hrad, sa uskutočnilo na kompletnú a trvalú rehabilitáciu. Na spodnej časti záhrady, na okraji, sme zriadili včelín, ktorý vyrába med z majetku, vyhradený pre našich zákazníkov. Nakoniec došlo k obnove zámockého sadu, zachovaniu existujúcich ovocných stromov a vysadeniu ostatných.

Fotografie: Château Saint Just

Čo presne znamená správa „Choďte nazeleno“, ktorú ste chceli touto obnovou oznámiť?

Naša britská skupina má poslanie, ktorým je zachovať a obohatiť existujúce dedičstvo (architektúra a rastliny), aby bolo možné preniesť na budúce generácie prostredie v najlepšom možnom stave. „Go green“ to všetko inteligentne rešpektuje životné prostredie pomocou produktov s rešpektom a kontinuity plantáží. U nás každý strom, ktorý uhynie (v starobe alebo v búrke), vidí tri výsadby, aby sa zabezpečila jeho následnosť.

Fotografie: Château Saint Just

Máte nejaké rady pre ľudí, ktorí chcú obnoviť danú záhradu?

Musíte vedieť, ako prejaviť odvahu a trpezlivosť. To sú základné vlastnosti potrebné na dosiahnutie uspokojivého výsledku. Je tiež potrebné vykonať dobrú analýzu existujúceho a zároveň poznať históriu. K tomu by ste nikdy nemali váhať pridať určitú dávku kreatívneho šialenstva ...

Fotografie: Château Saint Just

Zámok Saint Just: 17 rue Nationale, 60540, Belle-Église