Komentáre

Aké tipy na odstraňovanie buriny v najlepších podmienkach?

Aké tipy na odstraňovanie buriny v najlepších podmienkach?

V závislosti od veľkosti vašej záhrady, chodníkov a iných vonkajších priestorov môže byť burina skutočnou prácou. Avšak so správnou metódou a so správnymi nástrojmi je uľahčenie odplevelenia a budete sa radi starať o svoju záhradu. Tu sú všetky naše tipy na odstraňovanie buriny v najlepších podmienkach.

100% organické buriny

100% organické burina je forma buriny, ktorá nepoužíva chemikálie. Na jeho precvičenie môžete použiť množstvo nástrojov poskytnutých na tento účel. Na buriny s hlbokými koreňmi sa používajú nože burín, ktoré sa tiež nazývajú drážkami. Plevele sa používajú na burinách umiestnených na povrchu. Majte na pamäti, že burina je po daždi, keď je pôda mokrá, oveľa jednoduchšia. Korene sa potom veľmi ľahko odstránia. Iné nástroje sa môžu použiť v kontexte biologického buriny. Medzi nimi je čierna plachta. Tá sa umiestni na burinu. Všetky rastliny budú zničené a priestor môžete voľne použiť na vytvorenie trávnika alebo výsadby. Na zdokonalenie organického burín sa môžete spoľahnúť na tekutý hnoj alebo na prírodné buriny.

Plynový weeder

Ďalšou metódou odstraňovania buriny: tepelné burenie. Toto sa vykonáva pomocou konkrétneho zariadenia. Hoci používa oheň rovnako ako plyn, toto zariadenie sa nazýva plynový weeder. Ak sa zariadenie používa nad rastlinami, je možný tepelný šok. Takže rastliny sa za pár dní zohrejú a vyschnú.

Herbicídy

Existuje veľa zabíjačov buriny. Niektoré sú prírodné, iné chemické a ich pôsobenie sa líši v závislosti od vybraného produktu. Niektorí zabíjače buriny majú úplnú akciu, žiadna rastlina im nemôže odolať. Existujú tiež selektívne zabíjače burín, ktoré chránia váš trávnik a napadajú iba burinu. Napokon, niektoré lieky na burinu majú zvyškovú aktivitu, čo znamená, že budú pôsobiť niekoľko týždňov alebo dokonca mesiacov. Pri používaní chemických ničiteľov burín je nevyhnutná ostražitosť. Zabijače buriny sa môžu predávať ako sprej. Ak nie, kúpte si postrekovač. Pred použitím vášho prostriedku na ničenie buriny si prečítajte informácie o dávkovaní a bezpečnosti. Pri manipulácii so zabíjačmi burín noste ochranné okuliare, rukavice a chráňte svoje batoľatá ďalej.

Ruky hore

Áno, ruky sú skvelým pracovným nástrojom, ktorý môžete použiť tak, ako chcete, aby ste vypli svoje vonkajšie priestory. Tieto nástroje rôznych veľkostí a vybavené 10 prstami sa dokonale hodia pre všetky typy rastlín. Noste rukavice okolo pása a ako rodina lovte burinu. Deti milujú túto aktivitu, umožňujú im získať čerstvý vzduch a dozvedieť sa veľa o rastlinách a záhradníctve. Ak máte nevhodné deti, na konci dňa vám ponúknite odmenu. Pizza večer, neobmedzená zmrzlina alebo televízor, výber je na vás!