Ostatné

Video: Spracujte čerešňu alebo ružu napadnutú voškami

Video: Spracujte čerešňu alebo ružu napadnutú voškami

Rady odborníkov z Plant Clinic vám pomôžu lepšie porozumieť chorobám vašich ovocných stromov a kvitnúcich rastlín a správne ich liečiť. V tomto slede je to třešňový strom a ružový ker, ktoré sú po invázii vošiek vystavené Arnaudovi. Postupujte podľa pokynov a odporúčaní týkajúcich sa videa!

Otázka od používateľa

„Túto jar som si všimol, že listy môjho čerešne boli pokryté voškami. Moja ruža má rovnaký problém. Ako sa môžem zbaviť týchto nežiaducich druhov hmyzu?“

Pozrite si video

Vyšetrovanie a diagnostika

Listy tejto čerešne, rovnako ako listy tejto ruže, sú napadnuté voškami. Prítomnosť zelených a čiernych vošiek potvrdzuje klasický prípad zamorenia, ktorý sa začal v apríli. Tento hmyz má veľmi rada miazgu ruží a mnohých ovocných stromov, ako sú čerešňa, broskyňa alebo slivka. Spôsobujú vredy na listoch a prenášajú vírusy a huby.

Niektoré odporúčania

Na ružovom alebo ovocnom strome bohužiaľ nie je možné žiadne chemické riešenie. Arnaud odporúča používať silný prúd vody na odstránenie vošiek, ktoré sú obzvlášť citlivé na najmenší dážď. Dávajte pozor, aby ste nepoškodili listy vašej ruže, ktoré sú krehkejšie. Beruška, ktorá sa živí voškovými larvami, je 100% prírodný spôsob starostlivosti o napadnuté stromy. Rovnako ako žihľavový hnoj alebo repelentné rastliny, napríklad mäta alebo levanduľa. Ako poslednú možnosť choďte do záhradného centra a nájdite vhodný insekticíd.