Užitočný

Tuto deti: domáca plastelína

Tuto deti: domáca plastelína

Snímky rodinného života, ozdobné predmety a obľúbené výrobky pre domácich majstrov, blog Prune & Violette je radostným hodgepodge mladej matky plnej talentu. Pre jej dcéru si Violette predstavuje veľa objavených aktivít, ako je tutoriál, pre ktorý ju dnes nachádzame, domáci modeling íl.

Recept

budete potrebovať: - 2 poháre múky - 2 poháre vody - 1 poháre soli - 2 polievkové lyžice oleja (v tomto návode sa používa olivový olej) - 1 polievkovú lyžicu bikarbonátu sóda

Fázy

1. V hrnci kombinujte múku, soľ a jedlú sódu. 2. Pridajte vodu a olej. Zahrejte na miernom ohni a jemne miešajte, až kým cesto nevyskočí z okrajov (asi 5 minút). Nechajte vychladnúť ... A je to pripravené!

Nakoniec

Získame plastelínu so super textúrou, vyrobenou iba z prírodných ingrediencií a oveľa lacnejšou ako u obchodu! Môže sa uchovávať tri až štyri mesiace v chladničke vo vzduchotesnej nádobe.
Môže byť tiež zafarbená potravinárskym farbivom (v pečive na veľkom povrchu) alebo prírodnými farbami (kurkuma pre žltú, repa pre ružovú, paprika pre červenú, atď.). Vďaka Violette za jej vytvorenie! Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie svojej plastelíny na našej stránke Facebook a nájdite ďalšie nápady na našej Pintereste!