Informácie

Stretnutie s Yohanom Hubertom, špecialistom na kultúru bez pôdy

Stretnutie s Yohanom Hubertom, špecialistom na kultúru bez pôdy

Snívate o rastlinnej náplasti, ale žijete v meste? Dnes to už nie je problém, pretože vďaka niekoľkým tipom sa terasy, balkóny a dokonca aj strechy transformujú na miesta kultúry. Autor knihy Pestovanie zeleniny nad zemou Yohan Hubert odhaľuje všetky svoje tajomstvá za praktizovanie nadzemnej kultivácie v každom kúte mesta.

Povedzte nám o svojom pozadí

Od útleho veku som sa vyvíjal v sociálnom prostredí silne poznačenom vôľou prispievať k prenosu udržateľných ekologických postupov. Štúdiom poľnohospodárstva a potom biológie som získal praktické vedomosti o rôznych technikách kultivácie bez pôdy. Za posledných pätnásť rokov som svoju pozornosť zamerala na procesy pestovania rastlín, ktoré dokážu čeliť čoraz naliehavejším výzvam potravinovej bezpečnosti a obnovy miest, ktorým čelíme. Dnes som túto skúsenosť dal k službám širokej verejnosti prostredníctvom asociácie kultúry bez pôdy (www.culture-hors-sol.org), ktorá využíva mnoho iniciatív zameraných na podporu postupov výroby potravín. zodpovedné a hľadajúce riešenia prispôsobené odbornej praxi, najmä prostredníctvom parížskeho projektu s jahodami.

Fotografický kredit: Yohan Hubert - Editions Ulmer

Čo je to nadzemná kultivácia?

Pojem nadzemné pestovanie zahŕňa všetky prostriedky použité na zabezpečenie rozvoja rastliny mimo otvoreného terénu; zahŕňa to najmä pestovanie črepníkových rastlín. S týmto označením sa skutočne spájajú rôzne techniky. Zatiaľ čo niektoré z nich sú otvorené kritike, napríklad „španielske skleníky“ alebo holandský záhradnícky priemysel, iné sú inšpirované prírodným rastlinným cyklom. Sú schopné poskytnúť riešenia prispôsobené nepriaznivému prostrediu, ako sú sterilné pôdy, nedostatok vody alebo prirodzene dostupné zdroje. Okrem toho zabezpečujú kvalitnú výrobu s dobrými výnosmi. Dnes rozlišujeme organické nadzemné pestovanie od tradičného nadzemného pestovania.

Fotografický kredit: Yohan Hubert - Editions Ulmer

Sú kultúra a ekológia bez pôdy kompatibilné?

Ak sa uvažuje o použití organických hnojív, bez pesticídov a herbicídov, prináša to skutočné riešenia pre miestnu výrobu potravín. Stručne povedané, dodržiava etiku, ktorá zdôrazňuje zníženie environmentálneho dopadu kultúry vo všetkých fázach jej rozvoja. Na rozdiel od svojej veľkej sestry zamestnanej v poľnohospodárskom priemysle, môže byť praktizovaná v individuálnom meradle, vyžaduje menej údržby a poskytuje rastlinám väčšiu odolnosť voči vonkajším agresiám.

Fotografický kredit: Yohan Hubert - Editions Ulmer

Môže si každý vytvoriť vlastný balkón, terasu alebo strechu, nadzemnú zeleninovú škvrnu?

Rôzne techniky umožňujú kultiváciu mnohých odrôd, zatiaľ čo v malých priestoroch šetria vzácny priestor. Preto je vždy možné nájsť riešenie kultivácie na tých neobvyklých miestach. Nadzemné pestovanie zaručuje záhradníkovi potešenie z čerstvých kvalitných produktov, ktoré máte po ruke, takmer po celý rok. Kniha bola považovaná za praktického sprievodcu, ktorý umožňuje každému, bez ohľadu na jeho pôvodnú úroveň vedomostí, zostaviť výber aromatických rastlín, jedlých kvetov a zeleniny, bez toho, aby bolestivo nosili vrecká s pôdou, aby vyplnili ťažké hrnce a objemné.

Fotografický kredit: Yohan Hubert - Editions Ulmer

Aké rady môžete poskytnúť začiatočníkom?

Úspech vašej nadzemnej záhrady bude závisieť od presnej definície vášho projektu a od rešpektovania obmedzení spojených s rastúcim prostredím. Potom bude otázkou vybrať v práci najvhodnejšiu techniku ​​pre váš projekt a dôsledne aplikovať navrhovaný recept!

Fotografický kredit: Yohan Hubert - Editions Ulmer