Komentáre

Chystáte sa na dovolenku: ako monitorovať váš domov na diaľku?

Chystáte sa na dovolenku: ako monitorovať váš domov na diaľku?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chystáte sa na dovolenku a robíte si starosti s vlámaním? Vaše obavy sú oprávnené. Vo Francúzsku je to takmer 1 000 vlámaní denne a 80% z nich je vykonaných počas dňa. Či už žijete v meste alebo na vidieku, ochrana vášho domu je nevyhnutná. Jedným z riešení je dnes sledovanie vášho domu na diaľku. Ako to funguje? Tu sú redakčné odpovede.

Fotokredit: bankomat

Aplikácie a webová kamera

Aplikácie smartfónov sa používajú na zabezpečenie vášho domova. Medzi amatérskymi úpravami a profesionálnou inštaláciou existuje dnes množstvo riešení. Ak sa rozhodnete pre mobilnú aplikáciu a webovú kameru, môžete sledovať svoje ubytovanie z miesta svojej dovolenky. Pre vás sme študovali riešenia, ktoré ponúka KeepAnEye. Pracujú od akejkoľvek webovej kamery a od všetkých operátorov. Ak niekto vstúpi do vášho domu, upozorní vás mobil alebo e-mailom. Všetko funguje z vyhradeného rozhrania, na ktorom sa môžete prihlásiť pomocou svojich poverení. Riešenie je bezplatné, ale je na vás, aby ste informovali blízkeho alebo políciu v prípade preukázaného porušenia.

Fotokredit: My Fox

Diaľkové monitorovanie

Diaľkové monitorovanie je oveľa sofistikovanejšie riešenie ako mobilné duo a webová aplikácia duo. Navrhnuté špecializovanými spoločnosťami zohľadňuje detekciu pohybu, dymu, otváranie dverí alebo okien a dokonca aj rozbitie skla. Ak sa nájde narušenie, budete vyzvaní na odstránenie pochybností. V prípade preukázaného porušenia je polícia vyvedená na miesto činu a tím odborníkov zasahuje do zabezpečenia scény.

Fotografický kredit: Juste 1 Oeil

Testovali sme pre vás: MAIF diaľkové monitorovanie

Pre vás sme kontaktovali službu vzdialeného monitorovania, ktorú ponúka MAIF. Telefonický rozhovor trval 20 minút. Začalo to dotazníkom o dome, usporiadaním miestností, cenností a zvykov ľudí, ktorí tvoria dom. Poradca vysvetľuje špecifiká každej inštalácie (kamera, detektor, alarm atď.) A typ preferovaného pripojenia (ADSL, GSM atď.). Všetko sa deje podľa našich potrieb. Potom nasleduje opis rôznych postupov, ktoré sa budú dodržiavať, ak niekto vstúpi do vášho domu. Prvým krokom je odstránenie pochybností od členov domácnosti a ich príbuzných. Ak nikto neodpovie, je vyslaná polícia alebo bezpečnostný tím. V prípade porušenia je zákazníkom oznámená správa a priestory sú zabezpečené (oprava dverí a okien, skladovanie atď.). Požiadali sme o subdivízny dom s rozlohou 120 m², ktorý sa nachádza na okraji veľkého mesta, s garážou a pozemkom. Inštalácia a uvedenie zariadenia do prevádzky stojí € 99, ​​potom člen platí mesačné predplatné € 49.

Bonusové poradenstvo

Poradca MAIF nám tiež poskytol množstvo rád, aby sme minimalizovali riziko vlámania a uľahčili prístup bezpečnostných služieb. Napríklad:
• Vyhnite sa hromadeniu pošty v poštovej schránke,
• Nehovorte o svojom odchode na sociálnych sieťach,
• zverte svoje kľúče dôveryhodnej osobe žijúcej vo vašom okolí,
• Majte kódový zámok na uzamknutie brány. Nakoniec upozorňujeme, že mnohé obce odporúčajú informovať políciu alebo četnictvo o odchode na dovolenku. V lete vykonávajú bezpečnostné služby denné a nočné pozorovacie hodiny.

Fotografický kredit: Philips