Ostatné

4 tipy na výber a prípravu kufra

4 tipy na výber a prípravu kufra


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Sme pár týždňov alebo dokonca niekoľko dní od veľkého odchodu na dovolenku. Preto je naliehavo potrebné zhodnotiť stav našich kufrov a začať s prípravami. Výber správneho kufra je nevyhnutný, rovnako ako jeho príprava. Redakčný tím dnes ponúka tipy a rady týkajúce sa výberu a prípravy kufra.

Fotografický kredit: Pacific Airlight

Tip č. 1: Vyberte si kufor vhodný na cestovanie

Mať ten správny kufor znamená mať kufor správnej veľkosti a vhodný pre zvolený druh prepravy. Naozaj, ak idete na dovolenku autom, môžete sa rozhodnúť pre základné a praktické plachtoviny. Tá bude mať len úlohu pri preprave oblečenia. Ak cestujete verejnou dopravou, mali by ste uprednostňovať pevné, ľahké a poddajné modely. Upozorňujeme, že ak letíte, batožina, ktorú vezmete v kabíne, musí rešpektovať jej veľkosť. Posledne menovaná je takmer rovnaká pre všetky letecké spoločnosti, konkrétne 55 x 35 x 25 cm.

Fotokredit: Červený hrad

Tip č. 2: Venujte pozornosť detailom

Idete s kufrom? Skontrolujte kolieska. Preferujú flexibilitu pred pevným, lepšie absorbujú otrasy a ľahšie sa používajú. Kontrolujú sa aj klasické a teleskopické rukoväte. Čím väčší je kufor, tým silnejšie musia byť rukoväte. Ak často používate verejnú dopravu, uistite sa, že sú k dispozícii 3 rukoväte: rukoväť na vrchu kufra, jedna na boku a teleskopická rukoväť. Vo svojom kufri musíte byť schopní uložiť všetky svoje odevy, vrátane tých najkrehkejších. Ak existujú uzávery, švy alebo iná drsnosť, musia byť hladké, aby nepoškodili váš odev. Vždy je lepšie mať rôzne priehradky a predovšetkým prístupné vrecko umiestnené vonku. To vám umožní ukladať všetko, čo by malo byť na dosah. Nakoniec posledný detail, uistite sa, že kufor je vodotesný!

Fotografický kredit: Bemon / Samsonite

Tip č. 3: Uložte svoje oblečenie správne

Pri balení sa uistite, že ste správne zabalili oblečenie. Mali by ste ich zložiť rovnakým spôsobom ako vo vašom šatníku. Nepokúšajte sa šetriť miesto zvinutím alebo vytvorením ďalších záhybov. Budú nehnuteľní! V ideálnom prípade vložte medzi pevné odevy krehkejšie oblečenie. Po umiestnení stohu oblečenia vložte toaletnú tašku. Spodná bielizeň môže byť umiestnená vo voľných priestoroch alebo vo vreckách. Vo vašom kufri sú upevňovacie prvky určené na držanie oblečenia na mieste. Použite ich! Tým sa zabráni tomu, aby sa vaše oblečenie rozložilo, a tým sa pokrčilo.

Tip č. 4: Usporiadajte kufor

Dobre vyrobený kufor je organizovaný kufor. Vždy majte vrecká na to. Budú užitočné pri umiestňovaní výrobkov osobnej hygieny, pri prevencii pred znečistením obuvi a zašpinením bielizne. Všimnite si, že na kufri na úrovni teleskopických držadiel je možné umiestniť rôzne modely toaletných a toaletných puzdier. Umožňujú uvoľniť miesto v kufri. Do vonkajších vreciek položte to, čo chcete mať po ruke. Je to ideálne miesto pre vaše časopisy, fľašu vody a všetko, čo súvisí s vašou cestou (lístky, rezervácie, mapa atď.).

Fotografický kredit: Samsonite