Užitočný

Tipy na vytvorenie výživnej záhrady

Tipy na vytvorenie výživnej záhrady

Pestúnska záhrada je záhrada, ktorá pozostáva z ovocia, zeleniny, bylín a bylín. Všetky tieto rastliny vám umožnia nakŕmiť sa a ušetriť tak veľa peňazí. Ak sa to urobí správne, vaša výživná záhrada môže fungovať po celý rok. Či už na slanine alebo na záhrade, môžete si sami vytvoriť vlastnú výživnú záhradu. Ako? Tu sú všetky naše tipy.

Prečo mať výživnú záhradu?

Mať pestúnsku záhradu má iba výhody. Vaše ovocie, zelenina a iné plodiny sú ekologické, pretože sa pestujú bez pesticídov. Sú vždy v sezóne, veľmi chutné, a preto vynikajúce pre zdravie. Ďalšou výhodou je, že výživná záhrada je zodpovedná a zároveň veľmi hospodárna! Nakoniec, venovať čas na záhrade je vynikajúci pre morálku a veľmi zábavné, takže si svoje deti užívajte.

Vyberte správne miesto

Pre úspešnú a bohatú výživnú záhradu musíte začať dobre. Začnite výberom jeho umiestnenia, ideálne by mala mať výživná záhrada slnečnú a časť v tieni. Takže môžete pestovať viac rastlín. Dajte pozor, aby vaša vyživovacia záhrada nebola príliš na milosrdenstvo vetra.

Začnite záhradnú stravu dobre

Po výbere miesta skontrolujte pôdu. Plevelujte svoj pozemok prirodzene a pravidelne ho zalievajte, aby ste vytvorili zdravé prostredie vedúce k budúcim plodinám. Zároveň vyhľadajte záhradné centrá a ekologické obchody, aby ste našli semená ovocia a zeleniny. Neváhajte a získajte od predajcov veľa rád. Nakoniec, ak ho nemáte, spustite kompost.

Čo pestovať?

Vo svojej pestúnskej záhrade môžete pestovať všetko: ovocie, zeleninu, bylinky, bylinky atď. Vyberte si svoje plodiny podľa veľkosti vašej záhrady a času, ktorý chcete dať. Vytvorte malé pozemky pre každý typ rastliny. Ak máte málo skúseností so záhradou, odporúčame pestovanie rastlín, ktoré sa ľahko udržiavajú. Odporúčame šaláty, všetky tekvice, mrkva, zelené fazule, hrášok, špenát alebo reďkovky. Na strane ovocia stavte na jahody, maliny a rebarbory. A pre aromatické bylinky začnite pažítkou, mätou, bazalkou, petržlenovou vňaťou a tymiánom.

Zamerajte sa na údržbu

Musíte pravidelne udržiavať svoju výživnú záhradu. Nerobte si starosti, nemusíte tam tráviť deň! Musíte si však urobiť čas na burinu svojich pozemkov, zalievať vaše plodiny v správnej frekvencii a v správnom množstve, obnoviť ich, zozbierať svoje plantáže v správnom čase a mimochodom, aby ste si ich dobre udržali, a nakoniec musíte Chráňte svoju záhradu pred poveternostnými vplyvmi. V závislosti od zvolených plantáží môže byť užitočné mať malý skleník. Skleník sa stáva nevyhnutným, ak žijete v oblasti, kde je počasie rozmarné alebo ak vaša záhrada nie je vôbec chránená.