Ostatné

Krok za krokom: výroba zeleninovej lasagne

Krok za krokom: výroba zeleninovej lasagne


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aké podivné označenie je „rastlinné lasagne“! A predovšetkým, čo stojí za touto technikou z celého Atlantiku? Nie každý má to šťastie, že má záhradu s ornou a úrodnou pôdou. Možno žijete v meste a rezignovali ste na pozorovanie, ako vaše rastliny rastú v kvetináčoch? Máte vnútorný dvor a pýtate sa, čo by ste tam mohli vyrastať, aby ste vyplnili tento stratený priestor? Hnojenie nevďačnej pôdy vás odvedie, nie ste fanúšikom rýča alebo vám chýba sila? Nevadí, nájdeme tisíce dôvodov pre prijatie tejto záhradníckej techniky. Rastlinné lasagne vám môžu dať nádej, pokiaľ máte chuť experimentovať. Táto technika je založená na jednoduchom princípe: striedanie vrstiev zelenej (dusíkatej) a hnedej (uhlíkatej) hmoty, ktoré sú všetky pokryté tenkou vrstvou zeminy alebo kompostu. Od tej doby sa volá „lasagne“! Táto technika môže priniesť revolúciu v spôsobe uvažovania o záhradníctve, a to aj pre tých najskorších záhradníkov. Najviac prekvapujúce je, že jeho úžasná účinnosť je spôsobená prenechaním prírody. Rovnako ako to, čo najúčinnejšie záhradníctvo nie je nevyhnutne naj fyzickejšie! Predtým, ako pôjdeme do detailov realizácie, zhrnime hlavné výhody tejto techniky: - Umožňuje vám pripraviť zeleninovú záhradu aj na chudobných, nevďačných, poškodených alebo trávnatých pôdach. Praktické napríklad vtedy, keď ste práve postavili pavilón a pôda je iba hlina a kamene! - Na konci sezóny máme čistú pôdu - takmer odizolovanú -, uvoľnenú a vyživovanú. Príroda vykonala svoju prácu: nežiaduce trávy boli dusené hornými vrstvami a koreňmi, ako aj mikroorganizmami - vrátane vzácnych dážďoviek - spracovávali vrstvy rastlinných látok, až kým sa nestali homogénnou pôdou. a úrodná. - Vyžaduje si len veľmi malú údržbu, a to sa obmedzuje iba na zavlažovanie v prvých dňoch. - Ponúka rastlinám substrát neuveriteľného bohatstva, ktoré „zvyšuje“ ich rast. Vaša zelenina bude väčšia a bude rásť rýchlejšie! obtiažnosť : ľahké až stredné, v závislosti od toho, kde žijete náklady : trochu času na regeneráciu materiálov Potrebné náradie : - kanva Požadované komponenty : - niektoré kvetiny a / alebo zelenina na pestovanie rastlín - kartón a / alebo staré noviny - zelená hmota: kosenie trávnika, žihľavy, kostival, rezané kvety, šupky zeleniny a zvyšky ... - hnedá hmota: odumreté listy , štiepané drevo, piliny, kusy kríkov, slama, seno, kôra, papier a lepenka…

Krok 1: Zhromaždite materiály


Pri návrate z cesty autom, plastové plachty v kufri, je ľahké zastaviť na okraji lesa, aby sa získali nejaké mŕtve listy a vetvičky. Svoje miesto nájde aj kosená tráva zozbieraná na okraji cesty. Tieto dve zložky tvoria hnedú hmotu. V prípade zelenej hmoty to budú orezávať trávy dňa. Ak žijete v meste, bude to ťažšie, budete musieť byť múdrejší a predovšetkým zostať zdvorilí. Sledujte komunálnych záhradníkov a ich nožnice a nezabudnite sa usmievať. Choďte do parku a požiadajte o zvyšky určitej veľkosti a usmejte sa. Cintoríny majú tiež svojich záhradníkov. S úsmevom. Recyklačné centrum tiež poskytuje zelený odpad a platí (pre niektorých dobre).

Krok 1: Pripravte základňu lasagne


Pred výstavbou lasagne nie je potrebné burinu alebo prevrátiť zeminu. Toto je jedna z mnohých výhod tejto techniky.
Položte kartóny na zem a prekrývajte ich, aby sa zabránilo prerazeniu nechcených burín zospodu. Nakoniec sa udusia.
Recept, ktorý sledujeme, odporúča používať noviny. Možno sa pýta, či je to skutočne potrebné, najmä preto, že farby národných tlačiarní pravdepodobne nie sú zeleninové. Ale je to recept, poďme na to, novinový papier sa napriek tomu veľmi rýchlo rozloží. Ak sa vietor zdvihne, krabice a noviny ihneď navlhčite, ušetrí vám to od toho, aby ste ich chytili. V opačnom prípade budú mokré pri hojnom posypávaní lasagne.

Krok 3: Začnite ukladať vrstvy


Práve sme umiestnili uhlík na zem (kartón a noviny), teraz je na rade dusíkatá látka (čerstvá tráva).
Prvá vrstva je položená, dajme normalizovať trochu z týchto dubových listov získaných z podrastov. Ak používate fragmentované drevo alebo drvené zvyšky z prerezania, položte ich teraz, pretože by mohli narušiť výsadbu povrchu. Rozkladajú sa tým rýchlejšie, keď sú umiestnené v prvých poschodiach stavby.
Druhá vrstva zelenej hmoty. Následné vrstvy majú hrúbku pohybujúcu sa od 5 do 10 cm. Nepoužívajte príliš veľa trávnika, pretože by to mohlo prehriať lasagne a variť povrchové plantáže.
Druhá vrstva hnedého materiálu. Naša lasagne sa začína formovať.
Pre úspech lasagne je nevyhnutné hojné zavlažovanie. Zalejte každú vrstvu vodou!
Tretia a posledná vrstva zelenej hmoty a zalievanie.
Tu sme na konci stohu. Končíme vrstvou dobre rozloženého kompostu hrubého 5 cm. Je možné použiť BRF, záhradný kompost alebo zbierať z recyklačného strediska.

Krok 4: Zasaďte si zeleninu


Zelenina a kvety prichádzajú do hry ... Áno, nemusíte čakať na kompostovanie vrstiev materiálov skôr, ako začnete s výsadbou. To je ďalšia nepopierateľná výhoda tejto techniky.
Umiestnite rastliny podľa miesta, ktoré potrebujú, pretože rýchlo rastú a expandujú. Ďalšia výhoda!
Nejedíme rastliny s holými koreňmi, aby sme znížili riziko prehriatia koreňov možným „úpalom“ spôsobeným fermentáciou výstrižkov. Ak je koreňová guľa príliš rozpadnutá, pridajte do otvoru trochu pôdy.
Dbajte na to, aby v priebehu prvých týždňov nezaschla.

Krok 5: Udržiavajte svoje lasagne


Výhody tejto techniky sa nekončia, pretože údržba je minimálna a maximálna potešenie. Vaše jediné obmedzenie bude obmedzené na pravidelné zavlažovanie, najmenej počas prvých týždňov, aby sa proces rozkladu mohol začať natrvalo. Výsadba v konečnej konfigurácii zostáva iba čakať ...
Tu je lasagne o 5 dní neskôr. Výrazne sa vypustil. Stonka cukety v popredí explodovala a stonky rajčiaka rýchlo rástli, zatiaľ čo šaláty rástli. Zdá sa, že trpeli iba karafiáty v Indii, vpravo hore, možno nedostatkom vody ... Po dokončení vegetatívneho cyklu si môžete vybrať, spustiť druhú lasagne po prvom, alebo použite pôdu, ktorá bola predtým obohatená a teraz uvoľnená rozkladom v dôsledku mikroorganizmov na výsadbu priamo do zeme.Komentáre:

 1. Kajigis

  vynikajúca komunikácia))

 2. Jela

  In my opinion, mistakes are made.

 3. Dacey

  I am very grateful to you for information.It's very useful.

 4. Malagami

  Potvrdzujem. I join all of the above. We can talk about this topic. Here, or in the afternoon.Napíšte správu