Komentáre

Maľovanie potrubia

Maľovanie potrubia


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Maliarske práce oceňujú najmä nájomníci a vlastníci za vzhľad, ktorý dávajú obydliam. Pokiaľ však ide o potrubie, mali by sa zvážiť niektoré bezpečnostné opatrenia, aby sa dosiahol optimálny výsledok. Viac článkov na tému: Práce na maľovanie

Výber farby vhodnej pre potrubie

Farba na potrubí musí byť prispôsobená materiálom, z ktorých je zložená. Preto musí mať často meď, zinok, hliník alebo galvanizovaný kov vhodnú a primeranú farbu. Mnoho výrobcov a značiek má široký výber špecializovaných farieb pre radiátory a potrubné materiály, a preto je potrebné zvoliť farbu odolnú voči hrdzi a najmä teplotným rozdielom. Pred začatím akýchkoľvek dokončovacích prác je však nevyhnutné povrch správne pripraviť na maľovanie. Táto musí byť čistá a čistená opatrne, aby farba dobre priliehala a mala dlhšiu životnosť.

Potrebná príprava pred dokončením farby

Po vyčistení a vysušení potrubí je vhodné odstrániť všetky zvyšky, ktoré by mohli ešte zostať na povrchu. Aby sa predišlo napríklad výrobkom a čistiacim prostriedkom, ktoré by mohli poškodiť alebo poškodiť napríklad medené rúry, existuje jednoduché a ekologické riešenie odvápňovania a odmasťovania vodovodných potrubí. Jedlá sóda na pečenie zmiešaná s bielym octom je skutočne hospodárnym a efektívnym riešením na vyčistenie všetkých potrubí, ako aj na upchatie potrubí. Teraz, keď sú všetky povrchy čisté a suché, je užitočné naniesť základnú vrstvu vhodnú pre neželezné kovy, ako sú rúry, aby sa prilepila konečná farba. Táto prípravná podsada je nevyhnutná pre optimálne vykreslenie a ideálnu životnosť všetkých vašich potrubí.

Aplikácia povrchovej úpravy pre optimálny výsledok

Posledným krokom pri aplikácii konečnej farby je výber materiálu. Preto je potrebné vopred zvoliť vhodný materiál, ako je valec alebo kefa, ktorý bude vyhovovať ohybom rúrok. Mnoho bežných obchodov vo všeobecnosti predáva špeciálne potrubné zariadenie, ktoré bude pre túto úlohu ideálne. Preferujte značkovú a kvalitnú farbu pre všetky dokončovacie práce. Vyhnete sa tak prechodu ďalšou vrstvou a budete mať úžitok z optimálnej krycej sily. Najlepšie je natierať farbu po celej dĺžke pri maľovaní trubiek, aby ste dosiahli dokonalý výsledok. Podobne je výhodné použiť farbu glyceroftalového typu, ktorá je odolnejšia voči vlhkosti a vysokému teplu a ktorá je vhodnejšia na potrubie. To zabraňuje odlupovaniu farby po určitej dobe, a preto si zachovávate ideálne povrchové úpravy.