Tipy

Karine Lanny: pre farebný dizajn

Karine Lanny: pre farebný dizajn


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Umelec, dizajnér, dekoratér interiérov ... Karine Lanny je viacúčelová učiteľka s vlastným zameraním. V roku 2013, zanietená prírodnými materiálmi a farbami, založila svoju značku Monochromic. Potom prišli Muety, božská a supernová, predmety a symboly, ktoré boli moderne, zábavne a posunuté. Čo majú spoločné? Monochromatický niekedy pop, niekedy sladký. Ak sa chcete dozvedieť viac o inšpiráciách tvorcu, jej vzťahu k farbe a získať nejaké cenné rady, objavte náš rozhovor spojený s emóciami.

Odborníci na remeslá a dizajn, ako ste získali spúšť pre dekoráciu interiéru?

Ako remeselník som spravil veľa vápennej omietky. Špecializoval som sa na voskovaný betón a vytvoril som si vlastnú paletu farieb na báze pigmentov pre všetky nátery, ktoré som používal u svojich klientov, čo by posilnilo môj intímny vzťah k farbe. Moji zákazníci ma postupne požiadali, aby som spravoval ich interiér a chcel ma poveriť výberom farieb, textúr, materiálov, či už na stenách, podlahách, vankúšoch, nábytku, závesoch. ... Zrazu som chcel pracovať na niečom intímnejšom, menšom, ako je celková výzdoba domu, a vkĺznuť do nej správy najmä prostredníctvom objektov, ktoré boli upravené v súčasnej verzii. Takto sa narodil Monochromic.

Hlavná téma vašej značky, čiernobiela, sa používa vo všetkých vašich výtvoroch. Prečo táto voľba?

Veľmi sa prikláňam k monochromatickému aspektu, pretože zistím, že skutočne ponecháva svoje miesto línii objektu, jeho dizajnu. Nezasahuje do jeho celkového vzhľadu a geometrie. Viac odhaľuje tiene a rôzne spôsoby, akými objekt zachytí svetlo. Na druhej strane sa monochromatický objekt ľahšie prispôsobí rôznym prostrediam. Ľudia tak môžu lepšie vyhovovať predmetu, či už v modernom interiéri, ako klasickejšom. Keď som sa rozhodol pracovať na pomerne širokej škále farieb (desať pre Mute a osem pre Divines), dávam ľuďom možnosť hrať na popovej strane alebo uprednostňovať jemnejší a prirodzenejší tón.

Ako vysvetlíte toto silné spojenie s farbou vo svojej tvorivej práci?

Nikto sa ma na túto otázku nikdy nepýtal ... neviem kedy presne. Môj otec bol reklamný fotograf, takže som vyrastal vo fotografickom štúdiu, pomáhal som pri vývoji, vyrábal ozdoby, vyrezával fotografie, ktoré vyšli z farebného stroja ... Môj otec ma preto zobudil nesmierne sfarbením a svetlo. Ak bude mať na starosti tento vzťah, moje putovanie s farbou bolo tkané, keď som vyrastal, kde som si uvedomil, ako veľmi to bol odraz emócií. Keď povieme: „Vidím život v ružovej farbe“, hovorí to objemy. No pre každý okamih života, či už slávnostný alebo sladší, sme mohli takmer dať farbu na každý z týchto momentov, na každú z týchto emócií. Ak som na to vždy bol veľmi citlivý, všetko sa skutočne zhmotnilo prácou s rukami, výberom farieb. Rýchlo som si uvedomil, že všetko súvisí s niečím veľmi osobným, veľmi emotívnym. Cestovanie a najmä pobyt v Indii, kde som fotil, pomohol vytvoriť toto puto. Cestovanie je z hľadiska farby veľmi inšpiratívne.

Keď už hovoríme o inšpirácii, odkiaľ pochádzate?

Môže pochádzať z mnohých rôznych vecí: z určitých období (tridsiate roky pre mňa veľmi inšpirujú) alebo z umeleckých hnutí (surrealizmus a kubizmus, ktoré sa vyznačujú skutočným skúmaním farieb). Znaky, napríklad Corbu (Le Corbusier, pozn. Redaktora). Keďže som vyrástol v Marseille, neďaleko žiarivého mesta, s jeho farebnými balkónmi, bol som označený a inšpirovaný týmito dychmi čerstvého vzduchu, ktoré vám umožňujú rozvíjať fantáziu. Stále žijem v Marseille, mám šťastie, že sa dokážem obdivovať nádherným svetlom a šialenými kontrastmi medzi nebom, morom a prírodou ...

Aké symboly by ste chceli po Muetoch, božských a Supernových znovu navštíviť?

Chcem pracovať na iných symboloch a tiež na osvetlení. Mám na mysli niekoľko nápadov, ale vždy je o nich trochu komplikované hovoriť. Jedna vec je istá, že budú aj ďalšie. Možno symboly pre konkrétnu krajinu ...

Akú radu by ste dali používateľom internetu, aby do svojich domovov priniesli farbu so štýlom, zábavou a dobrým humorom?

Po prvé, farba musí pre nás niečo vyvolať, musí vytvoriť emóciu. Podľa môjho názoru nie je farba, ktorú si nie sme istí, v skutočnosti vyrobená pre nás. Farba je obľúbená. Či už je tma, neutrálna alebo honosná. Keď viete, že by sa mal obliekať do nášho interiéru, musíte sa s ním cítiť dobre, najmä nesledovať farbu okamihu, či už ho chcete pripevniť malými dotykmi alebo na celú stenu. Ďalší tip: odvážte sa. V posledných rokoch sme videli veľmi dizajnérske interiéry, sivé a biele, veľmi moderné a veľmi smutné. Človek má dojem, že ľudia sa už neodvážia ukázať svoje farby, neodvážia sa umiestniť obrázok na stenu, pretože sa boja súdu. Naopak, musíte sa pustiť, dôverovať sebe a odvážiť sa! Dom nás označuje a obklopuje, takže mu musíme dať prostriedky na to, či už záclonami, vankúšmi alebo farbou na stene. Verím, že kľúčové slovo je odvážiť sa, odvážiť sa baviť, odvážiť sa mať vnútornú identitu. Natieranie steny trvá trochu času, takže sa nemusíte nudiť. Napríklad v mojom príspevku som hral Sarah Lavoine Blue dôkladne, zatiaľ čo moja izba bola dosť tlmená, jemná s tmavými farbami. Čokoľvek je možné!

Spolupracovali ste už s umelcami Tabasom, Pierrom Favasom alebo Leilou Rose Willisom a krásnymi značkami, ako sú napríklad Compagnie de Provence alebo Ressource. S kým by ste chceli v nasledujúcich rokoch pracovať?

Ale toľko ľudí! Dnes by som rád pracoval s vydavateľstvom, aby som pracoval inak a vystúpil z mojej dielne. Chcem byť obklopený, najmä zručnosťami a ľuďmi. Rád by som pracoval na pop-up obchodoch Sessùn, značky Marseille, ktorá sa mi obzvlášť páči, s Petite Friture ... A dokonca s Ressource opäť spolupracujem na iných projektoch, nie nevyhnutne farbách. Spojiť sa so značkou textílií alebo tapiet je niečo, čo by som rád, napríklad s Omy. Nakoniec je ich toľko, zoznam by bol príliš dlhý!

Milovník farieb, čo si myslíte o ružových kremeňoch a Serenity blue, určených farbách Pantone 2016?

Osobne to nie sú farby, s ktorými by som chcel pracovať, pretože sú príliš mäkké. Ale to sú farby, ktoré sa stanú veľmi zaujímavými, ak ich začneme spájať s úprimnejšími a odvážnejšími.

Aké sú vaše plány na rok 2016 a ďalšie roky?

Chcel by som rozvinúť to, čo už existuje v Monochromic, a najprv dať značke trochu viac európskeho rozmeru. Mám tiež veľa kreatívnych projektov, nemohol som sa dočkať, až sa vrátim z Maison & Objet, aby som sa vrátil do svojej dielne a vytvoril nové veci. Čoskoro nové svetlo, tentoraz závesné svetlo. Projekt, ktorý by bol blízko môjho srdca? Vyzdobte si pobyt v zahraničí, prepli svoje inšpirovanie s inými zručnosťami. Veľmi ma zaujali nové procesy (3D tlač), ktoré nevidím vôbec ako nepriateľov, ale skôr ako spojencov, ktorí mi uľahčujú život, bol by som zvedavý, keby som to preskúmal na iných materiáloch, zaujíma ma môj čas. Dúfam, že nájdem čas!Komentáre:

  1. More

    Sorry, I pushed this question away

  2. Truman

    Áno vážne. Pripojil som sa o všetko vyššie. Môžeme komunikovať o tejto téme. Tu alebo v PM.

  3. Lloyd

    quite accidental coincidenceNapíšte správu