Tipy

Rôzne typy zasklenia

Rôzne typy zaskleniaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zasklenie hrá veľkú úlohu z hľadiska izolácie a bezpečnosti domácnosti. Okrem dvojitého zasklenia je skutočne veľa prispôsobených najrôznejším potrebám. Pred výberom jeho okien, nového domu alebo renovácie je tu niekoľko prvkov na rôzne zasklenia. Nájsť ďalšie články na tému: Citát práce pre inštaláciu okna

Štandardné zasklenie

Trendy v budove sa stále viac posúvajú smerom k stavbám, ktoré spotrebúvajú málo energie. Okná však predstavujú 10% tepelných strát z domu. Aby sa tomu zabránilo, stalo sa dvojité zasklenie normou. Jedná sa o dve sklenené platne s hrúbkou 4 mm oddelené vrstvou vzduchu 16 mm, a teda názov zasklenia 4/16/4. Toto usporiadanie umožňuje obmedziť výmenu tepla medzi vnútorným a vonkajším krytom. V prípade potreby sa však dá ich výkon ľahko vylepšiť.

Zasklenie pre bezpečnosť

Windows sú slabou stránkou, pokiaľ ide o bezpečnosť. Pre okná, ktoré nemajú okenice, ako sú okná do kúpeľní, špajz alebo toaliet, alebo ktoré nechcete mať mreže, je riešením presklené okienko proti vlámaniu. Poisťovne, ktoré sú schválené poisťovacími spoločnosťami, sú vrstvené sklo, to znamená, že sú vyrobené zo sklenených tabúľ prilepených k sebe, ktoré lepšie absorbujú nárazy. V priestoroch vystavených verejnosti sú tiež tabule bezpečnostného skla, ktoré sa dajú oveľa ťažšie rozbiť a ktoré, aj keď sú rozbité, nevytvárajú ostré kusy a nevychádzajú z rámu.

Zasklenie pre tepelnú a zvukovú izoláciu

Vďaka životu v mestskom prostredí je zvuková izolácia obydlí nevyhnutná. Značný pokrok sa dosiahol v oblasti zasklenia, napríklad vytvorením trojitého zasklenia, ktoré sa skladá z troch vrstiev skla oddelených dvoma vrstvami vzduchu. Dvojité zasklenie so zahrnutím argónového plynu tiež zlepšuje tepelný výkon okna o 5 až 20%. Spomenú sa tiež vystužené izolačné zasklenia alebo VIR, pri ktorých povrchová úprava zdôrazňuje tepelný výkon.

Vyberte si zasklenie

Ak chcete lepšie vybaviť svoj domov, je lepšie zvládnuť všetky obmedzenia spôsobené týmito rôznymi zaskleniami. Napríklad trojité zasklenie je ťažšie a sťažuje manipuláciu s veľkým oknom. Podobne v okne na severe obmedzia výhody slnečného žiarenia. Projekt sa musí tiež preštudovať z hľadiska nákladov, arkýř smerujúci na juh v miernom regióne nebude odôvodňovať dodatočné náklady na konkrétne zasklenie, zatiaľ čo ten istý záliv smerujúci na sever v chladnom regióne kompenzuje dodatočné náklady na '' trojité zasklenie vďaka úsporám nákladov na vykurovanie Zasklenie je navrhnuté tak, aby vyhovovalo špecifickým potrebám z hľadiska zvukovej, tepelnej a bezpečnostnej izolácie. Odborníci vás prevedú výberom tých, ktoré najlepšie vyhovujú vašim projektom!