Ostatné

Pauline Legroux a Valentin Fayet predstavia svoju záhradu „Haute-Culture“

Pauline Legroux a Valentin Fayet predstavia svoju záhradu „Haute-Culture“

Kto hovorí, že haute couture a záhradníctvo sa nemiešajú? Určite nie Pauline a Valentin, ktorí pri príležitosti 23. festivalu Chaumont sur Loire vytvorili záhradu „Haute-Culture“. Krásne zelené šaty a masky umožňujú každému ísť a pózovať. Príjemná interakcia s návštevníkmi, ktorá bola východiskovým bodom pre reflexiu týchto dvoch mladých architektov.

Povedzte nám o svojom pozadí

Pauline : Som dizajnérom interiérov v Paríži už viac ako dva roky. Pracujem hlavne pre jednotlivcov. Tiež som pracoval v móde ako scénograf. miláčik : Nedávno som absolvoval štúdium architektúry a snažím sa diverzifikovať svoju nezávislú činnosť v oblasti architektúry interiéru, dizajnu a grafiky. Kultúra záhrady je však hlboko zakorenená v mojej rodine a krajina je disciplína, ktorá ma vždy prinútila vibrovať.
Fotokredit: Globe Planter

Ako ste rešpektovali tému navrhovanú na 23. festivale de Chaumont sur Loire: 7 smrteľných hriechov?

Aby sme sublimovali hriechy, rozhodli sme sa liečiť dva tak, že im oponujeme. Prepísali sme pýchu tvárou v tvár závisti v atmosfére, ktorá stavia návštevníka do stredu kráľovského dvora, kde bol kontrast medzi závisťou a pýchou na svojom vrchole. Máme tiež modernejšie značky, ako sú móla módnych prehliadok alebo pripojenie k sociálnym sieťam.
Fotokredit: Globe Planter

Ako si si predstavoval svoju záhradu „Haute-Culture“?

Predovšetkým sme boli inšpirovaní tým, čo nás obklopuje. Najprv sme chceli vyzdvihnúť údolie kráľov, kde sme vyrastali. Tentoraz sa ozývajú silné obrazy našej záhrady (masky a šaty). To sú tiež módne prvky, ktoré boli každodenným životom Pauline v čase, keď navrhovala mólo pre najväčších návrhárov módy. Všetky tieto prvky boli zavedené a naša spolupráca s Jean Pouillart z Globe Planter umožnila dokončiť naše túžby (textúry a farby ...). Skutočne sa im podarilo ich previesť do rastlinných sôch.
Fotokredit: Globe Planter

Hral si veľa o interakcii s návštevníkom, prečo?

Sme pravidelnými hosťami festivalu a záhrady, ktoré nás označili, boli tie, v ktorých bol samotný návštevník súčasťou projektu. Bolo nám zrejmé, že záhrada nie je len ambulantná. Najlepším spôsobom, ako sa oslobodiť od pokušenia, je podľahnúť mu!
Fotokredit: Globe Planter

Máte nejaké rady pre tých, ktorí sa chcú pustiť do pôvodných výtvorov svojej záhrady?

Dôležité je baviť sa. Záhrada môže byť pekným obrázkom na ozdobenie vášho domu, ale bolo by to oveľa lepšie, keby mohla byť hravá, zábavná, klamná! Záhrada je odrazom toho, kým ste, takže si to predstavte na základe vášho životného štýlu. Pomysli na svoje deti alebo vnúčatá, ktoré si tu hrajú, predstavte si, že tam prijímate priateľov ... Odtiaľ sa začne písať krásny príbeh. 23. Chaumont sur Loire Festival Do 2. novembra 2014 Viac informácií: www.domaine-chaumont.fr/