Komentáre

4 babičky tipy, ako sa zbaviť múch

4 babičky tipy, ako sa zbaviť múch

V lete, či už žijete v meste alebo na vidieku, je nemožné uniknúť invázii múch. Aby sme im však príliš nekazili život, existujú nejaké babičky prostriedky, ktoré ich odrazia. Tu sú 4 prírodné tipy na záver, na rozlúčku!

Tip č. 1: bazalka na odstránenie múch

Pravdivé repelenty, bazalkové nohy sú dobrými spojencami pre efektívne zbavenie múch. Ak nám vydajú príjemnú vôňu, budú ich naopak blúzka! Preto položte rastlinu na okraj okna alebo priamo do často navštevovaných miestností, a tak zistite, že počet múch prudko klesá.

Tip č. 2: pelargónie, aby ste držali muchy preč

Ďalšia rastlina, ktorú muchy ocenia málo: pelargónie, a najmä citrónová. Neváhajte rozmnožiť kvetináče v oknách, pretože okrem lovu mušiek prináša muškáty skutočný dekoratívny nádych! Tento trik môžete vyskúšať aj s éterickým olejom z pelargónie. Zmiešajte 8 kvapiek tohto oleja so 100 cl vody a rozstrekujte zmes po celom dome!

Tip 3: biely ocot

Ďalší prírodný spojenec na zbavenie múch, biely ocot. Posledne menované je možné použiť aj niekoľkými spôsobmi. Môžete ho napríklad zahriať a umiestniť do šálky na okraji okna. Ďalší tip: do octu pridajte niekoľko kvapiek éterického oleja eukalyptu a na okná postriekajte všetko, aby sa hmyz nepriblížil.

Tip č. 4: klinček

Klinčeky tiež pôsobia ako repelentná bariéra proti muškám. Aby boli čo najúčinnejšie, nasadzujte niekoľko cibule, citróna alebo pomaranča nakrájaného na polovicu. Ovocie umiestnite do misiek a rozložte do miestností v dome.