Ostatné

Ako natrieť cementovú podlahu?

Ako natrieť cementovú podlahu?

Bez povrchovej úpravy sa vaše cementové podlahy rýchlo poškodia. Prach, škvrny, praskliny, škvrny sú obzvlášť exponované. Maľovanie je ideálnym riešením na ochranu tohto typu pôdy. Pre optimálny výsledok sa príprava počíta rovnako ako inštalácia farby. Viac článkov na tému: Práce na maľovanie

Krok 1: skôr, ako začnete

Naplánujte si všetko, čo budete potrebovať. - Čistiaci prostriedok - Biely lieh - Brúsny kameň - Závesný základný náter (na pórovité podlahy) - Špeciálny štetec na nanášanie oleja alebo povrchový štetec na natieranie hrán a uhlov - Špeciálny podlahový valec s teleskopickou rukoväťou - Špeciálna cementová podlahová farba - Kombinácia, rukavice, maska ​​- Maskovacia páska, aby sa zabránilo rozliatiu na stenu Skontrolujte stav podlahy. Ak je vaša podlaha nedokonalá, nebude maľovať žiadna farba. Toto je obzvlášť prípad mokrej cementovej podlahy, ktorá musí byť ošetrená. Ak chcete zistiť, či je tomu tak, urobte test, ktorý spočíva v položení hárku celofánu alebo hliníkového papiera na podlahu. Zaistite ju páskou. Počkajte 3 dni a potom ho vyberte. Ak spozorujete stopy kondenzácie, podlaha by mala byť ošetrená proti vlhkosti. Ak je vaša pôda príliš pórovitá alebo nedostatočne pórovitá, bude vaša farba zle držať. Ak chcete zistiť a byť schopný maľovať priamo, nalejte trochu vody na podlahu. Musí prenikať pomaly. Kvapky by nemali zostať na povrchu alebo byť absorbované príliš rýchlo. Ak je vaša pôda porézna, na valec naneste primer a nechajte ju uschnúť.

2. krok: pripravte svoju pôdu

Tento krok je nevyhnutný pred začatím maľovania. Za účelom vyplnenia omietky alebo rýchleho cementu vyplňte malé otvory a praskliny na cementovej podlahe: - Vyčistite otvory mokrou kefou a podľa potreby ich rozšírte. špachtľou, naplňte ich omietkou alebo rýchlym cementom - Nechajte uschnúť - piesok (brúsnym kameňom) vyhladzujte povrch špachtľou, poškriabajte drsnosť podlahy (stopy lepidla, starý náter atď.). Váš povrch by mal byť dokonale hladký. Nakoniec, ak vaša pôda nie je rovná a má zvlnenie alebo zakrivenie, budete musieť znova vyrovnať. Pred lakovaním vyčistite podlahu, aby ste odstránili škvrny. Vysajte a umyte prípravkom s vysokou čistiacou a odmasťovacou schopnosťou a nechajte uschnúť.

3. krok: začnite maľovať

Je vaša podlaha pripravená? Fázovú farbu môžete začať až po zakrytí podlahových dosiek a spodnej časti stien maskovacou páskou. Začnite maľovaním rohov a hrán steny. Potom zaútočte na zem v malých oblastiach počnúc stenou, stranou oproti dverám. Plánujte dokončenie pri dverách, aby ste mohli vystúpiť. Na zvýšenie priľnavosti naneste prvý náter predtým riedený 10% vhodného rozpúšťadla alebo liehu. Nechajte uschnúť podľa pokynov výrobcu. Vždy budete maľovať nanášaním rovnobežných prúžkov na podlahu a potom cez priechody valca, aby ste zakryli celý lakovaný povrch. Naneste druhú vrstvu, neriedenú. Ak je zem určená na intenzívny prechod, prejdite treťou vrstvou. Tipy: Vyvarujte sa maľovaniu v horúcom počasí, keď je zvlášť chladno alebo keď je počasie vlhké. Počkajte 3 dni, aby ste mohli normálne chodiť po zemi alebo tam ísť, ak je to garáž.