Komentáre

Ako vymeniť splachovač WC?

Ako vymeniť splachovač WC?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak je preplachovanie chybné, musí sa rýchlo vymeniť, aby sa neobjavilo na vašom účte za vodu. Aby ste to dosiahli, potrebujete univerzálnu súpravu a postupujte podľa týchto niekoľkých krokov. Nájsť ďalšie články na tému: Inštalatérske práce

Odstráňte kryt a starý preplachovací systém

Pred akýmkoľvek zásahom sa uistite, že je prerušený prívod vody, ktorý je umiestnený na jednej strane nádrže, a aktivujte spláchnutie, aby sa vyprázdnila. Po odskrutkovaní vyťahovacej úchytky odstráňte kryt alebo, ak je to tlačidlo, odstráňte drôt. Položte kryt na handričku na bezpečné miesto. Odskrutkujte maticu, ktorá spája prívod vody k plniacemu systému, pomocou otvoreného kľúča alebo nastaviteľného kľúča. Odskrutkujte maticu aj z plavákového ventilu a vyberte ju. Nakoniec odstráňte starý mechanizmus.

Odstráňte tesnenie z preplachovacej nádrže

Odskrutkujte matice, ktoré držia nádrž na toaletnej miske, potom odskrutkujte skrutky zhora. Potom nádrž opatrne nadvihnite a položte na zem. Odstráňte staré tesnenie a potom pomocou špeciálneho kľúča dodávaného so súpravou odskrutkujte upevňovacie prvky nádrže. Opatrne vyčistite nádrž a preplachovací kryt a potom nádrž umiestnite späť. Utiahnite matice nového upevňovacieho systému pomocou špeciálnych klieští a potom nainštalujte nové tesnenie. Nasaďte upevňovacie skrutky nádrže, vymeňte nádrž a potom utiahnite upevňovacie matice.

Namontujte späť plavákový ventil a nainštalujte nové preplachovanie

Na závit plavákového ventilu nasaďte tesnenie, ktoré potom zasuniete do otvoru umiestneného na jednej strane nádrže. Po umiestnení plavákovej upevňovacej matice dotiahnite maticu ventilu, do ktorej ste umiestnili vláknitý spoj. Dokončite utiahnutím kľúčom. Musíte iba nainštalovať nové splachovanie. Za týmto účelom upravte mechanizmus podľa výšky nádrže, položte ho na základňu a pripevnite ho otočením o štvrtinu otáčky v smere hodinových ručičiek. Potom nasaďte kryt, ako aj splachovací systém. Znovu otvorte prívod vody a počkajte, kým sa vypláchnutie nespustí. Nastavte plavák pomocou dodávanej skrutky. Otestujte vyplachovanie, ak to funguje správne, stačí len vymeniť kryt nádrže, ako aj ovládacie tlačidlo alebo potiahnutie.Komentáre:

 1. Kinsella

  Aká pozoruhodná otázka

 2. Ciceron

  Zistil som, že nemáš pravdu. Píšte do PM, budeme diskutovať.

 3. Frank

  the devil is burning !!!

 4. Achak

  A very useful thoughtNapíšte správu